Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 15 otrzyma tryb kooperacji dla 4 graczy

W jednym z DLC.

Final Fantasy 15 doczeka się trybu Comrades, który pozwoli czwórce graczy na wspólną zabawę w kooperacji. Rozszerzenie otrzymają w jednym z DLC nabywcy przepustki sezonowej.

Nieznane są szczegóły na temat trybu współpracy, poza tym, że będzie to ostatni z planowanych dodatków. Trzy wcześniejsze epizody fabularne skupią się na postaciach towarzyszy głównego bohatera gry.

Wyścigi Chocobo? Gra roku.

Na DLC z trybem multiplayer trzeba będzie prawdopodobnie poczekać dosyć długo. Prace rozpoczęły się dopiero pod koniec lata bieżącego roku.

- Gdy zaczęliśmy tworzyć Final Fantasy 15, od razu mieliśmy solidny plan na wsparcie gry po premierze - zaznaczył Haruyoshi Sawatari ze Square Enix w rozmowie z Eurogamerem.

- Chcieliśmy rozszerzyć rozgrywkę i skierować ją na trochę inne tory. Zaoferować zawartość, która będzie stanowić coś naprawdę wartościowego dla odbiorcy. Później okazało się, że musimy opóźnić premierę gry, więc utworzyliśmy osobny zespół odpowiedzialny tylko za wizję DLC, które ukażą się w przyszłości.

Deweloper zaznaczył, że prace nad dodatkami wciąż znajdują się we wczesnym stadium. Stworzono dopiero około 20 procent pierwszego DLC, które opowie o Gladio.

Projektanci chcą, by każdy epizod fabularny w przepustce sezonowej wystarczającą się różnił i oferował interesującą opowieść. Twórcy pracują więc choćby nad odmiennym stylem walki dla każdej postaci.

- Gdy już będziemy mieć gotowe DLC, w których pokierujemy tymi postaciami, chcemy później wrócić do Noctisa i zebrać całą czwórkę razem, rozszerzając to wszystko trybem multiplayer, w którym zagramy razem ze znajomymi.

Co ważne, wciąż nie potwierdzono, czy poszczególne dodatki będą dostępne do zakupu jako osobne rozszerzenia. Obecny plan zakłada ich dystrybucję wyłącznie w ramach przepustki sezonowej.

Square Enix poinformowało dziś także, że prace nad Final Fantasy 15 zostały zakończone. Premierę zaplanowano na 29 listopada, a gra trafi na PS4 i Xbox One.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły