Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 15 jednak otrzyma premierową łatkę

Już jutro.

Square Enix ujawniło pełną zawartość łatki planowanej dla Final Fantasy 15 na jutrzejszą premierę. Patch ma nawet własną nazwę - Crown Update.

Samo istnienie takiej aktualizacji - i to w rozmiarze około 7 GB - może być zaskoczeniem dla graczy. Warto przypomnieć, że ostatnie opóźnienie debiutu związane było właśnie z chęcią umieszczenia wszystkich danych na płytach, bez konieczności dodatkowego pobierania.

Premiera już jutro

Reżyser Hajime Tabata wyjaśniał w sierpniu w specjalnym komunikacie wideo, że twórcy chcą wykorzystać dodatkowy czas na upewnienie się, że wersja wydawana na płycie jest kompletna i dopracowana.

Jak widać, nie udało się. Trzeba jednak przyznać, że treści dodawane w Crown Update nie są standardowymi poprawkami wydajności czy eliminacją błędów, lecz stanowią w większości właśnie bonusową zawartość.

„To rezultat dodatkowego czasu na prace, dostępnego już po ukończeniu pełnej wersji” - napisano w komunikacie.

Jak informuje serwis Nova Crystallis, dodano więc kolejne akcje w walce, inspirowane animowanym trailerem Omen. Są też specjalne efekty, lepiej informujące o stanie zdrowia postaci, a także umiejętności do włączenia podczas „Wait Mode”, czyli aktywnej pauzy.

Do tego pomniejsze zmiany, jak galeria w menu i usprawnione działanie ekranów, wyeliminowanie drobnych błędów czy poprawki związane z „komfortem rozgrywki”, jak lepsza praca kamery w niektórych miejscach i zbalansowanie zadań pobocznych.

Final Fantasy 15 debiutuje jutro, 29 listopada, na PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze