Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 10 / 10-2 HD Remaster ukaże się 15 maja na PS4

Za 50 euro (ok. 210 zł).

Odświeżone wersje gier Final Fantasy 10 i 10-2 zadebiutują 15 maja na PlayStation 4, w zestawie wycenionym w Europie na 50 euro (ok. 210 zł).

Edycja limitowana

W planach jest dystrybucja cyfrowa oraz sprzedaż w wydaniu pudełkowym. Przedpremierowe zamówienia tego drugiego nagradzane są wersją limitowaną, zawierającą steelbook z ilustracją Yoshitaki Amano. Nie wiadomo jeszcze, czy ta promocja dotyczy także Polski.

Final Fantasy 10/10-2 HD Remaster oferuje - poza ulepszoną grafiką - zremasterowaną ścieżkę dźwiękową oraz wsparcie dla trofeów. W Final Fantasy 10 możemy przełączać się pomiędzy oryginalną i odświeżoną muzyką.

Jest też opcja cross-save, umożliwiająca przenoszenie zapisów na konsole PlayStation 3 i PS Vita, gdzie produkcja Square Enix debiutowała w marcu ubiegłego roku.

Akcja pierwszej gry toczy się w świecie Spira, gdzie grupa awanturników zmaga się z potężnym potworem, znanym jako Sin. Gracz wciela się w Tidusa, którego rodzinne miasto zostaje zniszczone podczas ataku monstrum. 10-2 to bezpośrednia kontynuacja, ale już z nieco bardziej pozytywną atmosferą. Drużyna liczy tylko trzy postacie - są to same kobiety.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze