Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Filmy „Harry Potter” zostaną nakręcone na nowo - uważa filmowy Ron

Pytanie tylko kiedy?

Rupert Grint, znany jako Ron Weasley w filmach z serii „Harry Potter”, przyznał, że chętnie obejrzałby reboot cyklu w formie serialu telewizyjnego. Według aktora, kwestią czasu pozostaje, kiedy ukażą się nowe produkcje osadzone w uniwersum najpopularniejszego czarodzieja na świecie.

- Chciałbym, żeby „Harry Potter” został zaadaptowany w serial - powiedział Grint dla GQ Magazine UK. - Moim zdaniem to naprawdę mogłoby się udać. Nie wspominając o tym, że z pewnością filmy zostaną nakręcone na nowo.

Aktor wyznał również, że jest gotowy, aby przekazać rolę Rona komuś innemu. - To dziwne, czuję jakoś odpowiedzialny za tę postać - bardzo się z nią utożsamiam, w końcu zostałem wybrany, by ożywić ją na ekranie. Ciężko z tym zerwać. Ale będzie to także miłe - oznajmił.

Zwróćmy uwagę, że minęło już niespełna dwanaście lat od premiery filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II”

Przypomnijmy, że Grint wystąpił we wszystkich filmach popularnego cyklu. Stworzył unikalne trio wraz Danielem Radcliffem i Emmą Watson, które pojawiło się po raz pierwszy w 2001 roku za sprawą filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Aktor był zaangażowany w projekt od jedenastego do dwudziestego drugiego roku życia - co jak sam przyznał - było dla niego trudnym wyzwaniem.

- Przez większość roku byłem zajęty kręceniem nowego „Pottera”, a potem promowaniem filmu - powiedział w rozmowie z magazynem Bustle.

Co ciekawe, Grint posiada arachnofobię i na dodatek boi się ciemności. Ponadto uważa, że wystarczająco dużo zdrowia poświęcił na osiem części Harry’ego Pottera i potrzebował już po prostu odpoczynku.

- Chciałem zrobić sobie przerwę, aby zastanowić się nad wszystkim. Myślę, że skończyliśmy we właściwym czasie. Gdybyśmy kontynuowali, mogłoby dojść do pogorszenia sytuacji - wyznał.

Aktor jednak jest wdzięczny za całą serię, która przyniosła mu światową rozpoznawalność. Przypomnijmy, że obsada „Harry’ego Pottera” spotkała się ponownie po latach w programie „Harry Potter - 20. rocznica: Powrót do Hogwartu”, w którym opowiedzieli zakulisowe historie związane z powstawaniem cyklu. Natomiast niedługo zadebiutuje gra Hogwarts Legacy (w Polsce Dziedzictwo Hogwartu), osadzona w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling.

O autorze
Komentarze