Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film dokumentalny o historii studia Mojang i grze Minecraft dostępny za darmo

Dwa lata po premierze.

Firma 2 Player Productions udostępniła film dokumentalny Minecraft: The Story of Mojang za darmo w serwisie YouTube. Obraz zadebiutował w 2011 roku.

Film pozwala przyjrzeć się zespołowi ze studia Mojang, procesowi tworzenia i rozwijania gry Minecraft, a także reakcjom na ogromny sukces, jaki odniosła ta niezależna produkcja. Dokument zawiera też wypowiedzi i opinie wielu znanych projektantów, takich jak Peter Molyneux czy Tim Schafer.

Minecraft jest grą z otwartym światem, głównym elementem jest konstruowanie różnych przedmiotów i budynków z sześciennych bloków. Tytuł umożliwia samotną rozgrywkę, pozwala też na współpracę i rywalizację - zasady ustalają najczęściej sami gracze, szczególnie w wersji PC, która umożliwia wykorzystywanie fanowskich modyfikacji.

Filmowcy z 2 Player Productions dokumentują obecnie prace nad nową grą przygodową od studia Double Fine, która została ufundowana na Kickstarterze.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze