Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film „Diuna 2” wcześniej w kinach. Warner Bros. przyśpieszył premierę

O dwa tygodnie.

Warner Bros. przyspieszył datę premiery filmu „Diuna 2” (ang. „Dune: Part Two”) o dwa tygodnie i pokaże dzieło Denisa Villeneuve’a już 3 listopada 2023 r. To oznacza, że sequel serii pojawi się na dużym ekranie nieco ponad dwa lata po „jedynce”.

Decyzja studia została oficjalnie ogłoszona kilka godzin po tym, jak Disney poinformował o opóźnieniu rozpoczęcia zdjęć do filmu „Blade”. Trudno oprzeć się wrażeniu, że Warner Bros. chciał po prostu zagrać na nosie swojemu konkurentowi na rynku.

Jak podaje The Hollywood Reporter, sequel będzie kontynuacją wydarzeń znanych z powieści Franka Herberta z 1965 r. pt. „Diuna”. Tym razem zobaczymy, jak Paul Atryda łączy siły z Fremenami, aby wyswobodzić pustynną planetę Arrakis z rąk przedstawicieli rodu Harkonnenów. Szykuje się krwawa wojna o wolność.

Ponownie w roli głównej wystąpi Timothée Chalamet, a u jego boku pojawi się sławna dzięki serialowi „Euforia”, Zendaya Maree Stoermer Coleman. W obsadzie znaleźli się także Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken i Javier Bardem.

Zendaya grała również w filmach „Spider-Man” z Tomem Hollandem

Pierwsza część produkcji od studia Legendary Pictures zarobiła, według danych Box Office Mojo, ponad 400 mln dolarów, pomimo że film mierzył się z konsekwencjami kryzysu wywołanego przez Covid-19. Ponadto, zgarnął aż sześć Oscarów.

O autorze
Komentarze