Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film Dead Rising: Watchtower będzie jak „Indiana Jones z zombie”

Ujawniono obsadę produkcji.

W tym tygodniu rozpoczną się zdjęcia do pełnometrażowego filmu na licencji serii Dead Rising, tworzonego przez wytwórnię Legendary Digital Media.

Harrison Ford wiecznie żywy

Wśród zaangażowanych aktorów znaleźli się Dennis Haysbert (David Palmer w serialu „24 godziny”), Jesse Metcalfe („Gotowe na wszystko”), Meghan Ory (serial „Wywiad”) czy Virginia Madsen („Bezdroża”).

Reżyser Zach Lipovsky przyznał w rozmowie z serwisem SlashFilm, że Dead Rising: Watchtower będzie jak „Indiana Jones z zombie”, a w kwestii atmosfery: „zabawny, straszny i z dramatyczną akcją”.

Fabuła nie bazuje na opowieściach z produkcji Capcomu, lecz stawia na własną historię. Nie zabraknie jednak dobrze znanych elementów, takich jak lekarstwo powstrzymujące transformację w zombie, co Lipovsky porównał od życia z wirusem HIV.

- Równie ciekawe jest to, że zombiaki pamiętają nieco ze swojego poprzedniego życia. Fajnie jest zobaczyć nieumarłego policjanta strzelającego nagle z pistoletu, czy zombie-mamę pchającą wózek.”

Projekt zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej, w należącej do Sony usłudze Crackle. Stosowna aplikacja dostępna jest w Stanach Zjednoczonych na PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. W Europie produkcję na DVD rozprowadzi Content Media.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze