Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film „Batman” dostanie nie jeden, lecz dwa spin-offy

Jednym z nich zajmie się Antonio Campos.

Na zlecenie HBO Max powstają serialowe spin-offy filmu „Batman”, wyreżyserowanego przez Matta Reevesa. Jeden z projektów pokieruje Antonio Campos, autor między innymi niektórych odcinków serii „Schody” i „Grzesznica”. Produkcja skupi się na historii Azylu Arkham.

Na początku pojawiało się wiele niejasności związanych z planowanym spin-offem. Pierwsze informacje były takie, że Reeves realizuje własny serial skoncentrowany na działaniach Departamentu Policji Gotham. Chwilę później zaczęto spekulować, że pomysł filmowca przerodził się w opowieść o fikcyjnym szpitalu psychiatrycznym, znanym z uniwersum Mrocznego Rycerza.

Teraz jednak portal Variety potwierdził, że finalnie powstają dwa odrębne projekty. Jeden prowadzony przez Camposa, a drugi przez Reveesa. Na razie nie znamy nazw ani dat premiery seriali. Wiemy tylko, że produkcja pierwszego w wymienionych wyżej reżyserów będzie charakteryzować się klimatem rodem z horroru, a Colin Farrel powróci jako Pingwin.

HBO zapowiedziało, że wokół filmu „Batman” Matta Reevesa powstanie wiele spin-offów

Warto też wspomnieć, że Warner Bros. Discovery wyznaczyło nowych szefów odpowiedzialnych za filmowe i serialowe uniwersum DC. Zostali nimi James Gunn, który nakręcił „Legion samobójców: The Suicide Squad” i serial „Peacemaker”, oraz Peter Safran, czyli popularny producent widowisk „Aquaman”, „Shazam!” czy cyklu „Obecność”.

O autorze
Komentarze