Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 23 - najlepsze sztuczki techniczne

Proste triki, które pozwalają ominąć przeciwnika.

Triki w FIFA 23 nie są już tak mocne jak w poprzednich odsłonach, ale wciąż istnieje kilka prostych sztuczek technicznych, które pozwolą ci łatwiej ominąć rywali oraz zrobić sobie miejsce do strzału w polu karnym.

Pamiętaj, żeby podczas wykonywania sztuczek puścić przycisk sprintu.

Jeżeli chcesz sprawdzić wszystkie triki w grze, udaj się na naszą stronę z listą wszystkich sztuczek technicznych.


Fałszywy strzał/wybuchowy fałszywy strzał

  • Jak wykonać: PlayStation - kwadrat lub kółko + X / Xbox - X lub B + A
  • Wymagana liczba gwiazdek sztuczek: 1 (zwykła wersja), 4 (wybuchowa wersja)

Prawdopodobnie najlepszy trik w FIFA 23 pod kątem przydatności i łatwości wykonania. Pozwala w mgnieniu oka zmieniać kierunek biegu i jest bardzo trudny do skontrowania. Gdy robisz tę sztuczkę, zawsze „wychodź” w lewo lub prawo, zmieniając lekko kierunek poruszania się.

Do wersji wybuchowej (jeszcze szybszej i skuteczniejszej) wymagane są nie tylko 4 gwiazdki, ale też co najmniej 85 wartości atrybutów szybkości i przyspieszenia. Aby ją wykonać, dodaj do sztuczki przycisk sprintu.


Przetoczenie piłki

  • Jak wykonać: na pół sekundy przytrzymaj prawy analog w lewo lub prawo (w stosunku do kierunku ruchu zawodnika). Jeżeli przytrzymasz dłużej, zrobisz kilka przetoczeń
  • Wymagana liczba gwiazdek sztuczek: 2

Jeden z najlepszych i zarazem najłatwiejszych do wykonania trików powraca i w tym roku. Piłkarz przetacza piłkę w lewo lub prawo, schodząc z dotychczasowej linii biegu. Można w ten sposób ominąć nie tylko nacierającego od przodu wroga, ale nawet bramkarza! Używaj też tej sztuczki, by lepiej ustawić się do strzału.


Zwód ciałem

  • Jak wykonać: szybko wychyl i od razu puść prawy analog w lewo lub prawo (w stosunku do kierunku ruchu zawodnika). Następnie od razu pobiegnij w przeciwnym kierunku (drugi krok jest opcjonalny, choć mocno go polecamy)
  • Wymagana liczba gwiazdek sztuczek: 2

Świetna sztuczka, która nie dość, że myli oponentów, to jeszcze pozwala zrobić natychmiastowy zwrot o 90 stopni. Choć lewy drążek nie jest wymagany do jej wykonania, zalecamy zawsze zrobić „wyjście”


Ruletka

  • Jak wykonać: wychyl prawy drążek do tyłu (w stosunku kierunku biegu), następnie wykonaj obrót drążkiem o 180 stopni po krawędzi, kończąc z drążkiem wychylonym w kierunku biegu. Krawędź jest dowolna (lewa lub prawa) i wpływa po prostu na kierunek obrotu
  • Wymagana liczba gwiazdek sztuczek: 3

Kolejna, po przetoczeniu piłki, sztuczka, która sprawdza się niemal w każdej Fifie. Jeśli dobrze ją wykonasz, sprawnie ominiesz nacierającego oponenta. Obrót możesz wykonać w dwie strony, a nawet łączyć trik w kombinacje kilku ruletek.


Podwójna piętka

  • Jak wykonać: PlayStation - przytrzymaj L2, a potem zrób fałszywy strzał (kwadrat lub kółko + X) / Xbox - przytrzymaj LT, a potem zrób fałszywy strzał (X lub B + A)
  • Wymagana liczba gwiazdek sztuczek: 1

Bardzo szybki trik, który pozwala wystrzelić w wybranym kierunku bez utraty piłki - i z miejsca nabrać niezłej prędkości. Używaj go, skręcając do przodu na skos w polu karnym, gdy przed tobą jest rywal.

Następnie: FIFA 23 FUT - zgranie: jak zwiększyć i zyskać trzy punkty

Spis treści: FIFA 23 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 23 FUT - style gry: czym są i jak przypisać je do zawodników

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze