Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 23 FUT - Squad Battles: czym jest i jak wygrywać

Jedna z najlepszych metod na dodatkowe paczki.

Squad Battles to jeden z trybów, który możesz rozegrać w ramach FIFA 23 FUT. Jest świetnym sposobem na zdobywanie paczek i nagród w Ultimate Team.

Poniżej dowiesz się, jak działa Squad Battles oraz jak wygrywać w meczach, w któruch mierzysz się z SI.


Na tej stronie:


FIFA 23 Squad Battles - kiedy się odświeża

Squad Battles istnieją już od wielu lat, a w FIFA 23 działają tak samo jak zwykle, choć jest kilka drobnych zmian w nagrodach.

Ten tryb odświeża się w każdą niedzielę o 10:00 polskiego czasu.

Od tego momentu masz tydzień na rozegranie do 40 meczów z przeciwnikami kierowanymi przez AI, aby zdobyć punkty Squad Battles. Im więcej punktów zdobędziesz, tym lepsze będą Twoje nagrody. Gdy nadejdzie kolejna niedziela, będziesz mógł zdobyć nagrody (monety i paczki) zależne od zajętego miejsca. Więcej o tym poniżej.


Na czym polega Squad Battles

Jak już wspomnieliśmy, masz tydzień na rozegranie maksymalnie 40 meczów z drużynami AI.

Nagrody na koniec tygodnia są rozdawane na podstawie osiągniętego przez ciebie poziomu, jednak te poziomy są „ruchome” - zależą bowiem od punktów zdobytych przez całą społeczność FIFA. Jeśli więc wejdziesz tam szybko i ukończysz kilka gier, aby zdobyć złoto 1, może się okazać, że w połowie tygodnia, gdy inni gracze nadrobią zaległości, spadniesz do złota 3.

Możesz zwiększyć swoje szanse na utrzymanie się na wyższych pozycjach, zwiększając poziom trudności przeciwników AI. W każdym meczu możesz ustawić poziom trudności od Początkującego aż do Ultimate, a premia za zwycięstwo na wyższym poziomie trudności może być ogromna.

40 tygodniowych meczów jest podzielonych na grupy po cztery. Każda grupa czterech drużyn zawiera składy o rosnącej jakości, od brązowych drużyn o niskim poziomie zgrania do drużyn z najlepszymi graczami i pełnym zgraniem. Jest duża różnica między grą z brązowymi zawodnikami na poziomie Legendarnym, a grą z elitarnymi zawodnikami międzynarodowymi na poziomie Legendarnym, więc warto przyjrzeć się każdemu potencjalnemu przeciwnikowi przed podjęciem decyzji.

Oprócz 40 meczów, możesz również zagrać przeciwko drużynie wybranej przez gwiazdę (dostępnej wraz z niedzielnym odświeżeniem) oraz drużynie opartej na aktualnej Drużynie Tygodnia (dodawanej w środę). Te mecze dają więcej punktów niż zwykle na niższych poziomach trudności, więc warto traktować je priorytetowo.


Nagrody za Squad Battles

Squad Battles daje ci w nagrodę monety i pakiety z wymiennymi kartami, ale przedmioty zależą od tego, gdzie skończysz na drabince postępów.

EA zdecydowało się usunąć poszczególne poziomy nagród Top 200 i zebrać nagrody w jedną pulę.

Poniżej znajduje się pełna lista nagród i poziomów FIFA 23 Squad Battles:

 • Brąz 3 - paczka z piłkarzami Premium na wypożyczenie
 • Brąz 2 - złota paczka
 • Brąz 1 - 500 monet, 2x złota paczka
 • Srebro 3 - 1,000 monet, złota paczka Premium, złota paczka
 • Srebro 2 - 2,000 monet, 2x złota paczka Premium, złota paczka
 • Srebro 1 - 4,000 monet, 2x złota paczka Jumbo Premium
 • Złoto 3 - 5,000 monet, złota paczka Jumbo Premium, paczka z piłkarzami Prime Mixed
 • Złoto 2 - 6,000 monet, złota paczka Jumbo Premium, paczka z piłkarzami Prime Mixed
 • Złoto 1 - 8,000 monet, paczka z piłkarzami Prime Electrum, paczka z piłkarzami Prime Mixed, złota paczka Jumbo Premium
 • Elita 3 - 8,000 monet, 2x paczka z piłkarzami Rare Electrum, paczka z piłkarzami Prime Mixed
 • Elita 2 - 14,000 monet, 2x paczka z piłkarzami Rare Electrum, paczka z piłkarzami Premium Gold
 • Elita 1 - 26,000 monet, 2x paczka z rzadkimi piłkarzami
 • Top 200 - 65,000 monet, paczka z rzadkimi piłkarzami, 2x Mega paczka

Warto również zauważyć, że EA zmieniło nagrody za Squad Battles podczas wydarzenia Team of the Season w ostatnim cyklu (od końca kwietnia do początku czerwca), dodając karty TOTS do puli nagród dla oddanych graczy. Nie wiadomo, czy w FIFA 23 też tak będzie, ale może warto zachować trochę wytrzymałości na późniejsze miesiące, tak na wszelki wypadek.


Jak wygrywać w Squad Battles - najlepsze taktyki

Pokonywanie przeciwników AI w Squad Battles co roku przebiega według stałych schematów. Krótko mówiąc, są oni podatni na atak, a jeśli w udany sposób rozpoczniesz mecz, strzelając kilka bramek, nie będą w stanie powrócić do gry.

Dobrym sposobem jest od razu po rozpoczęciu meczu biegnięcie przekątną przez ich część boiska, by minąć większość drużyny, zanim zdołają zareagować. Jeżeli nie uda ci się strzelić gola, to być może wywalczysz rożnego.

AI jest też podatne na kontrataki, więc wykorzystuj nieudane rożne na twojej stronie boiska, by wykonać długie podanie do skrzydłowego lub napastnika. Istnieje duża szansa, że przeciwnicy nie będą w stanie go dogonić.

FIFA 23 Chemistry System

Jednak najlepszą radą, jaką ci przekażemy, jest znalezienie znajomego do gry. Squad Battles obsługuje kooperację dwóch graczy i obaj otrzymują punkty nagród oraz postępy w osiąganiu celów, a z kolegą o wiele łatwiej jest znaleźć dziurę w obronie i wykorzystać przestrzeń. Poza tym, miło jest mieć kogoś do rozmowy, gdy odliczasz czas w końcówce meczu, po tym jak strzeliłeś już 5 goli do 0.

Dobrą praktyką może być również rezygnacja z gry, jeśli nie robisz postępów. Zazwyczaj gramy w Squad Battles na poziomie Legendarnym i jeśli nie wygrywamy pewnie po 20 minutach meczu (mowa o wirtualnym czasie), często rezygnujemy i przechodzimy do następnego meczu. Sztuczna inteligencja naprawdę zetrze cię z powierzchni ziemi w kolejnym spotkaniu, co może wpłynąć na twoje wyniki w następnym, więc po prostu poddaj się i zacznij od nowa. Zdobędziesz więcej punktów, wygrywając każdy kolejny mecz na Legendarnym, niż rozgrywając każdy mecz na Nowicjuszu.


Wyzwania Squad Battles

W FIFA 23 istnieje kilka rodzajów wyzwań do wykonania, ale najważniejsze dla Squad Battles są te ograniczone czasowo, które można znaleźć w głównym menu Wyzwań, oraz szereg propozycji schowanych w Kamieniach milowych.

Nowe cele są dodawane kilka razy w tygodniu, więc zawsze warto sprawdzić sekcję celów, zanim zaczniesz grać w Squad Battles. Zazwyczaj są tam zadania do wykonania na cotygodniowych poziomach Brązu, Srebra i Złota, które przyczyniają się do postępu w sezonie i zapewniają dostęp do nagród.

Jednym z najlepszych źródeł dodatkowych pakietów na początku gry jest sekcja Kamienie milowe. Większość z tych celów jest przeznaczona do ukończenia w trakcie cyklu FUT, ale jest mnóstwo takich, które można ukończyć znacznie szybciej.

W zeszłym roku istniały na przykład grupy celów Bronze Squad i Silver Squad, w których gracze mogli zdobywać dodatkowe pakiety poprzez wykonywanie zadań rozgrywki z brązowymi i srebrnymi drużynami. Grając na niskim poziomie trudności w Squad Battles, można było zdobyć dosłownie dziesiątki bramek w ciągu jednego lub dwóch meczów, szybko zdobywając nagrody i dodając kilka punktów do tygodniowej sumy.

FIFA 23 bez wątpienia będzie zawierać więcej takich grup kamieni milowych, a wiele z nich można ukończyć równocześnie, więc to świetny sposób na dodatkowe paczki.

Następnie: FIFA 23 FUT - szybkie zarabianie pieniędzy, metody na handel

Spis treści: FIFA 23 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 23 FUT - paczki i FIFA Points: cena, gdzie kupić

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze