Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 23 łączy postępy w ramach Volta i Wirtualnych Klubów

Raz duże boisko, raz małe.

Tryby Volta i Wirtualne Kluby, które dotychczas funkcjonowały w serii FIFA niezależnie, będą w FIFA 23 dzielić system postępów i nagród.

Volta to duchowy spadkobierca FIFA Street, z nastawieniem na triki, efektowne strzelanie bramek i zabawę futbolówką na mniejszych boiskach. W Wirtualnych Klubach kontrolujemy swojego piłkarza na wybranej pozycji, grając z innymi zawodnikami z całego świata.

Unifikacja oznacza, że będziemy mogli rozwijać stworzonego przez nas piłkarza lub piłkarkę zarówno w Volcie, jak i Wirtualnych Klubach. Grając we wspomniane tryby, uzyskamy tzw. Punkty Sezonowe, za które odblokujemy nowe wyposażenie kosmetyczne dla gwiazdy.

Nie wszystkich przedmiotów kosmetycznych z Volty będzie się dało użyć w Wirtualnych Klubach. Na pełnowymiarowe boisko nie wyjdziemy np. z tatuażami i malowaniem twarzy.

FIFA 23 zadebiutuje 30 września na PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One i Switch. To ostatnia odsłona serii przed zmianą nazwy na EA Sports FC.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze