Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 21 FUT - jak szybko zarabiać monety, coins

Najlepsze metody w Ultimate Team.

W trybie FIFA 21 Ultimate Team, monety (coins) pełnią kluczową rolę. Przede wszystkim pozwalają kupować i licytować piłkarzy, by zasilać wirtualny skład. Na tej stronie poznasz najlepsze sposoby szybkiego zarabiania pieniędzy w FUT.

Przedstawiamy tu nie tylko ogólne wskazówki, ale też konkretne strategie, do których warto się zastosować.


Zarabianie w FUT - podstawy i wskazówki

Na samym początku musisz wiedzieć, że w każdego roku w Ultimate Team wszyscy gracze zaczynają od zera. Oznacza to, że nie można przelać stanu konta np. z FIFA 20 do 21. Wszystko po to, aby każdy miał równe szanse.

Jeśli chcesz zdobyć dużo pieniędzy, na pewno musisz uzbroić się w cierpliwość, ale z naszymi sztuczkami masz dużą szansę na powodzenie. Wiedz jednak, że zarabianie monet wiąże się częściowo z wyczuciem czasu, intuicją i szczęściem.

Na samym początku swojej przygody w FIFA 21 FUT, powinieneś postarać się zbudować brązową drużynę, która pomoże ci zebrać nieco pieniędzy na start. Ukończ sezon i specjalne turnieje, bierz udział w wyzwaniach budowania składu, a zarobisz niezłą sumę.

Jeśli masz już doświadczenie w FIFA, spróbuj się zmierzyć z innymi graczami w trybie online. Jest to wymagające, ale bardziej opłacalne.

Zwróć też uwagę na bonus do monet, który zwiększa liczbę zdobywanych monet na kilka spotkań. Dawniej nabywało się go w katalogu EA Football Club, ale teraz nie jest on już dostępny - zamiast tego bonus otrzymasz za różne wyzwania lub postęp w sezonie.

Pamiętaj, aby nie wychodzić z meczów, nawet jeśli idzie ci bardzo źle. Otrzymasz za to karę, np. w formie zakończenia bonusu do monet.


Rynek transferowy w FIFA 21 - jak zarabiać

Nie ma pewnej, stuprocentowej metody na szybki zarobek na rynku transferowym w FIFA 21 FUT. W grę wchodzi szczęście, wyczucie czasu i intuicja. Dzięki tym poradom zapewnisz sobie jednak większą skuteczność działania.

Ultimate Team odzwierciedla sytuację w rzeczywistości, więc warto interesować się nie tylko wirtualną, ale i realną piłką nożną. Powodzenie konkretnego piłkarza zwiększa jego cenę i zainteresowanie jego kartą na rynku.


Kupuj i sprzedawaj karty TOTW

Zawodnicy z aktualnego zestawienia Team of the Week (Drużyny Tygodnia) są warci więcej niż pozostałe karty, bo są dostępni w paczkach tylko przez jeden tydzień - a więc do momentu startu nowego TOTW.

Cena kart TOTW kształtuje się zazwyczaj w taki sposób, że rośnie na samym początku, potem spada w trakcie trwania tygodnia, a następnie ponownie wzrasta na start nowego TOTW. Nowa Drużyna Tygodnia jest ogłaszana zawsze w środy, i zazwyczaj trafia do paczek wieczorem.

Dobrym pomysłem jest więc obserwowanie kart piłkarzy TOTW podczas trwania tygodnia, kupno za okazyjną cenę na licytacji, a następnie sprzedaż za wyższą cenę na start nowego tygodnia Team of the Week.


Sprzedawaj złote karty zawodników TOTW

Kiedy zawodnik dołącza do Drużyny Tygodnia, jego standardowa złota karta znika na pewien czas z katalogu. W tym czasie wciąż znajdziesz jednak graczy, którzy szukają „zwykłych” kart tych piłkarzy, a nie wariantów TOTW.

Skoro te karty są niedostępne, wzrasta zainteresowanie, a więc i cena. To twoja szansa na szybki zarobek.

Wszystko sprowadza się do tego, aby przewidzieć, którzy piłkarze trafią w tym tygodniu do TOTW, zdobyć ich karty, a następnie wystawić za wysoką cenę, gdy zwiększy się popyt.

Oczywiście nie ma łatwego sposobu na przewidzenie składu tygodnia. Zasada jest jednak prosta: jeżeli dany zawodnik szczególnie popisał się na prawdziwych boiskach, jest duża szansa, że trafi do TOTW.


Taktyka zalania rynku ofertami

Metoda ta rozpoczyna się od wybrania konkretnego zawodnika, a następnie kupienia możliwie największej liczby jego kart po jak najniższej cenie.

Następnym krokiem jest ponowne wystawienie kupionych kart na rynku transferowym, ale po wyższej cenie. Poprzez „zalanie” rynku twoimi kartami, część graczy będzie w stanie zaakceptować ustalone przez ciebie ceny, bo wyświetlą im się tylko twoje karty.

Pamiętaj, by sprzedać karty z przebitką co najmniej 200 lub 300 monet. Najlepiej ustalić jedną cenę dla każdej karty.

Ważne jest, aby kupić karty po możliwie najniższej cenie, bo najprawdopodobniej nie sprzedasz wszystkich. Ta metoda wymaga również czasu.


Taktyka snajpera

Dość standardowy sposób, stosowany przez wielu graczy. Polega na obserwowaniu karty piłkarza - lub kart wielu zawodników - i wzięcie udziału w licytacji, gdy cena jest atrakcyjnie niska.

Następnie należy ponownie wystawić piłkarzy na licytację i liczyć na łatwy zysk.

W pierwszym kroku najlepiej nabywać piłkarzy, na których popyt jest bardzo niski, a następnie cierpliwie czekać na wzrost zainteresowania.


Wyzwania budowania składu i Piłkarz miesiąca

W FIFA 21 FUT wyzwania budowania składu wymagają obecności konkretnych zawodników w drużynie. Jeżeli masz któregoś z nich na zbyciu, warto bardzo mocno podnieść cenę kart.

To samo dotyczy Piłkarza miesiąca, którego wielu graczy będzie chciało zdobyć.


Taktyka korzystania z prac konserwacyjnych

Bardzo prosta, ale niezwykle skuteczna metoda. Kiedy trwają prace konserwacyjne nad FIFA 21, nie można korzystać z rynku transferowego, ale mimo to czas biegnie dalej, również w kontekście ofert.

Oznacza to, że jeżeli aukcja na rynku transferowym wygaśnie w trakcie trwania prac konserwacyjnych, nikt nie będzie w stanie przebić twojej oferty - o ile była ostatnia.

Zwracaj więc uwagę na ogłoszenia o pracach konserwacyjnych i bierz udział w aukcjach, które rozpoczęły się możliwie jak najpóźniej.


FIFA 21 FUT - hacki i cheaty na monety

Być może zastanawiasz się, czy są specjalne hacki, które umożliwiają zdobycie dużej liczby monet. Nawet jeśli takie metody istnieją, nie powinieneś z nich korzystać.

Po pierwsze, FUT to tryb sieciowy i powinien być uczciwy dla wszystkich. Po drugie, korzystając z takich cheatów, możesz narazić się na niebezpieczeństwo.

Twórcy nielegalnych narzędzi - szczególnie darmowych - mogą np. poprosić cię o zarejestrowanie się na podejrzanych stronach, co natychmiast powinno zwrócić twoją uwagę. Nikt bowiem nie rozdaje monet za darmo.

Następnie: FIFA 21 FUT (Ultimate Team) - idealne zgranie

Spis treści: FIFA 21 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 21 - najlepsi piłkarze ligi niemieckiej: Bundesliga

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More On FIFA 21

Najnowsze artykuły