Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 20 - Volta: jak grać, tryby, na czym polega

Zmagania na małych boiskach.

Volta w FIFA 20 to nowość piłkarskiej serii. W ramach tego trybu możemy rozgrywać na mecze na małych boiskach, często umiejscowionych w ulicznym środowisku. Twórcy gry przewidzieli kilka głównych wariantów rozgrywki w ramach Volta:

  • 3 na 3 (bez bramkarzy)
  • 4 na 4 (z bramkarzami lub bez)
  • 5 na 5
  • zawodowy futsal ze sztywnymi zasadami i formacjami znanymi z klasycznej rozgrywki

Futsal w trybie Volta to przede wszystkim sztywne zasady, dzięki którym możemy wykonywać rzuty wolne, a także mieć gwarancję rzutów karnych po określonej liczbie przewinień. W trybie tym obecni bowiem będą także sędziowie.


Bandy na boiskach FIFA 20 Volta

Z kolei na ulicznych boiskach - w zależności od wyboru - mamy do czynienia z bandami wokół placu gry. W takim wypadku mecz nie może zostać zatrzymany, gdy piłka opuści boisko, ponieważ po prostu nie ma takiej możliwości.

Co więcej, piłkę od band możemy swobodnie odbijać, czyniąc tym samym nowe możliwości taktyczne. Bandy służą także do wykonywania ekwilibrystycznych cieszynek, czyli okazywaniu radości po zdobyciu bramki.


Tryby gry w FIFA 20 Volta

W ramach FIFA 20 Volta dostępnych będzie kilka trybów rozgrywki. Niektóre z nich posłużą do zabawy w pojedynkę, inne są przeznaczone do rozgrywek sieciowych. Oczywiście wielbiciele grania „kanapowego”, ze znajomymi przy jednej konsoli, również znajdą tu coś dla siebie.

W ramach tak zwanego Szybkiego meczu Volta możemy także zagrać piłkarzami znanymi z prawdziwych boisk. Jeśli jednak wolimy stworzyć własnego zawodnika, przewidziany został też tryb kariery, który jest niejako zastępstwem dla zakończonej już Drogi do sławy - znajdziemy tu bowiem fabułę i bohaterów.


Sztuczki, triki i modyfikacje w FIFA 20 Volta

Uliczna piłka, a przede wszystkim futsal, to przede wszystkim sztuczki i triki, które są nie tylko efektowne, ale pomocne w mijaniu rywali - o ile zastosujemy je w naprawdę przemyślany sposób. Weterani serii FIFA prawdopodobnie odnajdą się w tym trybie bez problemu, ale mamy również dobrą wiadomość dla tych, którzy w wirtualnej piłce stawiają pierwsze kroki.

Twórcy FIFA 20 Volta przewidzieli bowiem specjalny system wykonywania sztuczek w ułatwiony sposób. Wystarczy bowiem wcisnąć w tym samym momencie dwa triggery na kontrolerze, czyli:

  • L2 + R2 na padzie od PlayStation 4
  • LT + RT na padzie od Xbox One

Teraz pozostaje już tylko wychylić gałkę analogową w kierunku, w którym chcemy wykonać sztuczkę, a gra dobierze najbardziej pasujący do sytuacji trik.

Wielbiciele modyfikowania postaci również mogą być zadowoleni - w grze dowolnie zmodyfikujemy wygląd naszych piłkarzy i piłkarek, inwestując w różnego typu stroje, zmieniając fryzury i kupując dodatki. W niektórych trybach Volta rozwiniemy też umiejętności związane bezpośrednio z grą na boisku.

Następnie: FIFA 20 Volta - 3 na 3 bez bramkarza: ustawienia, formacje, taktyki

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Komentarze