Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 20 - Piłka fortuny (własne zasady): premie, mnożniki, jak grać

Nowy tryb w grze.

Własne zasady to tak zwane „kanapowe tryby”, które dostępne są przede wszystkim dla graczy bawiących się solo lub z kolegą przed jedną konsolą. Piłka fortuny w FIFA 20 to jeden z tych trybów, które są nowością w tym roku.

Na pierwszy rzut oka mecz w Piłce fortuny nie różni się niczym szczególnym od standardowego spotkania. Jednak zaraz po pierwszym gwizdku sędziego, w prawym górnym rogu ekranu zauważysz aktywny w tym momencie modyfikator piłki (1), informujący o bonusie, jaki aktualnie ma futbolówka.

Kolor napisu pokrywa się zresztą z minimalnym śladem za piłką (2), dzięki któremu z czasem zapamiętamy odpowiednie kolory i nie będziemy musieli spoglądać za każdym razem w róg ekranu.


Piłka fortuny w FIFA 20 - cechy piłki, bonusy, zmiany

Tytułowa Piłka fortuny zmienia się za każdym razem, gdy gra zostanie wznowiona przez sędziego. A więc dotyczy to wyrzutu z autu, wykopu po opuszczeniu piłki za linią końcową, faulu, strzelenia gola czy rozpoczęcia drugiej połowy lub dogrywki. Rodzaje piłki odpowiadają premiom do takich cech jak:

  • Strzelanie - kopnięcia piłki w kierunku bramki są znacznie precyzjniejsze, a także silniejsze. Masz wówczas większą szansę na strzelenie gola. Możesz wówczas próbować również strzałów z większej odległości, niż byłeś przyzwyczajony do tej pory.
  • Podawanie - każdy rodzaj podania piłki jest precyzyjniejszy i szybszy. Zarówno jeśli chodzi o te po ziemi, jak i puszczone górą, dośrodkowania oraz wyrzuty bramkarza. Posiadając premię do podania ryzykuj i korzystaj ze wszystkiego, co przyjdzie ci do głowy - wrzutek w pole karne czy klepania w obrębie pola karnego, jeśli sytuacja tego wymaga.
  • Dryblowanie - ten modyfikator piłki fortuny w FIFA 20 sprawia, że futbolówka trzyma się lepiej nogi piłkarza. Sprawia także, że zwiększamy szansę na poprawne wykonanie trików i sztuczek.
  • Szybkość - zawodnik przy piłce zyskuje nienaturalne przyspieszenie i maksymalny sprint. Wciąż można go jeszcze zatrzymać, dlatego przycisk sprintu (R2/RT na padzie) warto wciskać dopiero wtedy, gdy zaczynamy zmieniać kierunek biegu. Doskonały modyfikator, dzięki któremu zwiększamy szansę na dobiegnięcie do braki rywala, nawet własnym bramkarzem.
  • Ogólna (wszechstronna) - wszystkie modyfikatory opisane powyżej stają się aktywne.

Co ciekawe, oprócz nazwy piłki fortuny znajduje się także liczba. To wielokrotność bramek, które zostaną przypisane na nasze konto po zdobyciu gola w ramach aktualnie trwającego modyfikatora.

Następnie: FIFA 20 - Król wzgórza (własne zasady): miejsca na boisku, ładowanie mnożnika

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 - rzuty karne: jak strzelać i trafić, nowy system

O autorze
Komentarze