Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 20 - Król wzgórza (własne zasady): miejsca na boisku, ładowanie mnożnika

Zdobądź wielokrotność bramek w nowym trybie.

Kolejny „kanapowy” tryb w ramach nowości w grze. Król wzgórza w FIFA 20 to interesująca wariacja na temat zwykłego spotkania. Różnicą pozostaje fakt, że na boisku w losowych miejscach pojawiają się prostokąty wyznaczone przerywaną linią.

W środku każdego z nich zauważysz także liczbę, która oznacza mnożnik do zdobywanych bramek. Jego maksymalna wartość to 3. Wspomniany mnożnik ładujesz wówczas, gdy znajdujesz się w środku wyznaczonego obszaru (1), ale zawodnikiem z piłką.

Co ciekawe, dopóki nie naładujesz paska choćby do pierwszego poziomu, strzelenie bramki będzie niemożliwe. Z kolei gdy twój wskaźnik osiągnie „dwójkę” lub „trójkę” i właśnie wtedy strzelisz gola, na twoje konto zostanie dopisane tyle bramek, ile wynosi aktualny wskaźnik.

Stan obecnego naładowania w ramach trybu Król wzgórza sprawdzisz na dole ekranu (2) - znajduje się tam wskaźnik twój i rywala. Zwracaj uwagę także na kolorowy pasek w okręgu. Systematycznie spada z czasem, więc raz zdobyty poziom trzeci nie będzie trwał wiecznie.


Król wzgórza w FIFA 20 - jak grać i ładować mnożnik

Jeśli zwlekamy zbyt mocno z ruszeniem na bramkę, poziom ten może spaść nawet do zera. Jeśli zaś chodzi o wyznaczone rejony do ładowania wskaźnika, ich położenie zmienia się regularnie w trakcie meczu i są to zmiany losowe. Czasami na korzyść przeciwnej drużyny (blisko naszej bramki), innym razem z drugiej strony boiska, a czasami też w środku.

Dobrą taktyką jest nieustanne przebijanie się do wyznaczonego rejonu i próby naładowania paska do maksymalnej wartości, czyli 3. Wówczas - gdy zapełnimy cały mnożnik - mamy całkiem sporo czasu na wykreowanie bramkowej sytuacji.

Nawet gdy nie uda się od razu strzelić bramki, wskaźnik najpierw osiągnie „dwójkę”, więc strzelony gol wciąż będzie liczył się podwójnie. Tryb Króla wzgórza zdecydowanie nagradza odważnych graczy, którym nie przeszkadza ciasnota na murawie i dobrze czują się pod wysokim pressingiem rywala.

Następnie: FIFA 20 - wszystkie stadiony, boiska i nowe obiekty

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 - Piłka fortuny (własne zasady): premie, mnożniki, jak grać

O autorze
Komentarze