Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 20 - kariera menadżera: konferencje, wywiady i morale zawodników

Różne sposoby wypowiedzi.

Czas na nowość w trybie kariery menadżera. Konferencje i wywiady w FIFA 20 odpowiadają nie tylko za urozmaicenie zabawy, ale mają też realny wpływ na morale drużyny lub wybranych zawodników.

Zaproszenie do udziału w konferencji otrzymasz zwykle przed każdym meczem. Uczestnictwo w spotkaniu z dziennikarzami nie jest obligatoryjne, ale niesie za sobą pewne korzyści. Udzielając konkretnych odpowiedzi, możesz bowiem podwyższyć morale swojego zespołu.

Nie zawsze jednak się to uda. Niektóre z opcji mogą przynieść efekt odwrotny, do zamierzonego. Przykładowo, jeśli po kiepskim spotkaniu pochwalisz zespół, morale drużyny może spaść. Na poniższym obrazku znajdziesz pięć ikon (1), które warto zapamiętać przy udzielaniu odpowiedzi.

Opcje prezentują się następująco:

  • Pochwal
  • Zmotywuj
  • Skrytykuj
  • Okaż współczucie
  • Uspokój

Po wybraniu którejś z opcji, należy obserwować okno podsumowania (2), gdzie na bieżąco zmienia się pasek morale całego zespołu. W tym miejscu może pokazać się także okienko z konkretnym piłkarzem, o który zostaniesz zapytany.


Morale zawodnika w FIFA 20

W przypadku dbania o morale piłkarza, sprawa jest już bardziej skomplikowana. Oczywiście w każdej sytuacji, gdy zawodnik ma za sobą świetny mecz, zdobył wysoką ocenę ogólną, strzelił bramkę czy asystował, pochwała musi być wręcz obowiązkiem.

Krytyka z kolei działa bardzo rzadko. Jeśli mamy do czynienia z najlepszymi piłkarzami świata, jak choćby Cristiano Ronaldo czy Leo Messi, po ich słabszym dniu rzeczywiście może wpłynąć pozytywnie na pasek morale. Bezpieczniejszym wyborem będzie jednak opcja „Zmotywuj”. O morale piłkarza (3) możesz także dbać w rozmowach indywidualnych, tak jak na poniższym przykładzie.

Gdy z kolei zawodnik ma słabsze dni, przykładowo nabawił się kontuzji lub wraca świeżo po niej i jest w gorszej dyspozycji, warto okazać mu współczucie lub uspokoić. Wybór krytyki w takiej sytuacji może znacząco osłabić morale takiego piłkarza - podnoszenie ich będzie procesem długotrwałym.

Pamiętaj również, że po zakończonym spotkaniu będziesz proszony o udzielenie wywiadu. Jest to również opcjonalne, ale warto uczestniczyć ze spotkaniami z dziennikarzami, aby właśnie spróbować zadbać o samopoczucie zespołu czy danego zawodnika, o ile zostaniemy zapytani o kogoś konkretnego.

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Komentarze