Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 17 - Droga do sławy: Testy końcowe i sparing

Wprowadzenie do rozgrywki i testowy sparing.

Nadszedł już czas na ostateczne testy w Narodowej Akademii Piłkarskiej. Po wcześniejszym wybraniu pozycji, na której będziesz grał, czeka cię rywalizacja ze wstępnie odrzuconymi piłkarzami. Będziecie obserwowani przez skautów z najlepszych drużyn angielskich lig, którzy zechcą później pozyskać najlepszych z najgorszych.

Testy końcowe to szereg zadań, na które będą składać się sparingi z lepszymi zawodnikami oraz kilka ćwiczeń treningowych, które będą zmieniać się w zależności od tego, jaką pozycję wybraliśmy nieco wcześniej.


Sparing - boisko treningowe

Podczas swojego pierwszego zadania wraz z kolegami założycie żółte kamizelki i będziecie grali przeciwko drużynie w pomarańczowych strojach. Twoim celem jest zdobycie jak najlepszej punktacji, rzutującej później na ocenie. Jeśli chcesz zyskać jak najlepszy wynik, musisz obowiązkowo trzymać się swojej pozycji, dokładnie dogrywać i być skutecznym w strzelaniu bramek.

Jednak nawet brak zdobytego gola nie musi od razu przekreślać twojego dobrego wyniku. Jeśli w ogólnym rozrachunku spisywałeś się dobrze, możesz być nawet liderem w klasyfikacji po meczu, choć jest to pozycja naprawdę trudna do zdobycia.

Pamiętaj również, że w trybie "Droga do sławy", gdy przyjdzie czas na rozegranie meczu, możesz wybrać czy chcesz kontrolować cały zespół, czy też może samego Aleksa Huntera. Drugi wybór na pewno okaże się trudniejszy, a to choćby ze względu na konieczność manualnego trzymania się pozycji.

Gdy za to kontrolujesz w danym momencie innego piłkarza, Alex będzie ustawiał się sam dzięki sztucznej inteligencji, co spowoduje brak ryzyka obniżenia końcowej oceny ze względu na dobranie złej pozycji na murawie. Wybór kontroli jednego zawodnika lub całej drużyny będziesz posiadał przed każdym meczem, więc możesz śmiało eksperymentować.

Jeśli będziesz grać całą drużyną, warto mimo wszystko próbować zagrywać częściej na Aleksa Huntera, bo przecież to o rozwój jego kariery chodzi nam najbardziej. Łatwo go poznać dzięki ikonie żółtego koła z gwiazdką w środku przy jego głowie.

Tak wygląda twój pierwszy sparing.

1. Aktualna minuta spotkania, skróty nazw drużyn oraz wynik.

2. Jest to bardzo ważny element ekranu każdego meczu. Znajduje się tam aktualna ocena Aleksa Huntera oraz podpowiedzi wyświetlane na bieżąco - co wykonaliśmy źle lub dobrze i w jaki sposób rzutowało to zmianie oceny. Warto jest analizować ten aspekt, dzięki czemu szybko nauczymy się co jest bardziej, a co mniej premiowane oraz jakie zagrania sprawiają nam największe ryzyko.

3. Przedstawienie nazwiska piłkarza z naszej drużyny, który właśnie posiada piłkę oraz jego kondycji.

4. Nazwisko najbliższego piłki piłkarza drużyny przeciwnej oraz jego kondycja.

5. Miniatura boiska, dzięki której możemy w szybki sposób zorientować się gdzie jest aktualnie piłka oraz jak ustawieni są wszyscy piłkarze - zarówno naszej drużyny, jak i przeciwnej. Czasami może się wydawać, że na ekranie dzieje się zbyt dużo, żeby zerkać jeszcze na ten element, ale im szybciej się do tego przyzwyczaimy, tym lepiej dla nas.


Spis treści: FIFA 17 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: FIFA 17 - Droga do sławy: Pozostałe testy końcowe


Miniatura może okazać się szczególnie przydatna wówczas, gdy sterujemy tylko Aleksem Hunterem i nie mamy rzutu na dużą część boiska. Łatwiej się wtedy prawidłowo ustawić, a także dograć daleką piłkę do przodu czy też przerzucić ją na drugie skrzydło.

Po zakończonym sparingu będziesz miał okazję zamienić słowo z menadżerem, po czym zostaniesz poddany ocenie.

Moja pomeczowa ocena nie napawała optymizmem, oby tobie poszło lepiej!

Jak widzisz, w naszym przypadku nie poszło zbyt dobrze. Ogólnie zostaliśmy ocenieni na 5,5/10, co jest bardzo niezadowalającym wynikiem. Przyjmuje się ogólnie, że dobra ocena rozpoczyna się od 7 lub nawet 8 punktów w dziesięciostopniowej skali. Dostaliśmy jednak plus za chęci.

Nie będzie on jednak pomocny, gdyż obecnie zajmujemy 24 z 30 możliwych pozycji i istnieje ryzyko wyrzucenia nas z akademii. Gdy osiągniesz podobny wynik, nie musisz się martwić - pozostałe testy końcowe są już zdecydowanie prostsze i będą oferowały możliwość ich powtórzenia, choć z pewnymi ograniczeniami.

Komentarze