Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 17 - Droga do sławy: Pozostałe testy końcowe

Kilka ćwiczeń, po których wykonaniu podpiszemy swój pierwszy kontrakt.

Po rozegraniu pierwszego sparingu w ramach testów w akademii, przyszedł czas na dokładniejsze sprawdzenie twoich umiejętności. Zaproponowane testy mogą się różnić na tym etapie gry w zależności od tego, na jaką pozycję na boisku zdecydowaliśmy się wcześniej. W naszym przypadku rozgrywamy karierę jako napastnik.

Zanim przejdziemy bezpośrednio do wykonywania ćwiczeń, musimy przekazać ci jeszcze jedną informację. Zarówno testy końcowe w akademii, a także treningi w późniejszym etapie "Drogi do sławy", to po prostu gry treningowe cały czas dostępne z poziomu głównego menu gry.

Możesz, a nawet powinieneś, do nich wracać regularnie, aby zbliżyć się do perfekcji w ich wykonywaniu. Dzięki temu znacznie ułatwisz sobie zdobywanie wysokich ocen w trybie fabularnym, co będzie bezpośrednio rzutować na ocenach wystawianych po meczu i rozwoju wszystkich umiejętności.


Przykładowy przebieg testów końcowych

Oczywiście nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że jeśli zdecydowaliśmy się rozkręcać naszą karierę jako napastnik, nasze umiejętności strzeleckie będą chcieli zobaczyć potencjalni pracodawcy. Poniżej możesz zobaczyć przykładowe okno, które będzie pojawiać się przed każdym uruchomieniem gry treningowej.

Przykładowe okno wprowadzające do gry treningowej.

1. W tym oknie znajdziesz graficzne przedstawienie tego, jak będzie wyglądał trening oraz krótki opis wyjaśniający zadania. Dodatkowo na samym dole zawsze znajdziesz podpowiedzi dotyczące używanych przycisków na padzie.

2. Tutaj znajduje się podobizna naszego bohatera, graficzny diagram przedstawiający sześć podstawowych cech, a także cechy związane bezpośrednio z grą treningową wyrażone w liczbach. Ich maksymalny poziom to teoretycznie 100, jednak w praktyce są to liczby nieosiągalne.

Po wykonaniu gry treningowej, teraz jeszcze w formie testu przed podpisaniem kontraktu, ponownie wyświetli się nam okno z naszym wynikiem, oceną i podsumowaniem dotychczasowych zmagań w ostatnim dniu akademii.

Poszło mi zdecydowanie lepiej, niż na sparingu.

Jak widzisz, moje zmagania zostały ocenione całkiem nieźle, ale wciąż nie jest to najwyższa możliwa nota. Zamiast "B" mógłbym otrzymać bowiem "A", dzięki czemu mógłbym być już w pierwszej dziesiątce testowanych zawodników. W dalszym ciągu jestem jednak w strefie zagrożenia, a dokładniej na 11 pozycji. Teoretycznie więc niewiele już mi brakuje do osiągnięcia wymaganego pułapu. Co teraz?

1. Możesz albo kontynuować z uzyskanym wynikiem, licząc na to, że kolejne testy pójdą ci lepiej i zyskasz dodatkowe punkty do przebicia się lub…

2. …powtórzyć wykonywane ćwiczenie. W tym przypadku pamiętaj jednak o bardzo ważnej rzeczy. Możliwości powtórzenia otrzymasz maksymalnie trzy i korzystając z tej sposobności ryzykujesz uzyskanie jeszcze gorszego wyniku. Gra nie będzie ci ułatwiać, wybierając najlepszy wynik, ale ostatni zdobyty. Ta sama sytuacja czekać cię będzie w treningach pomiędzy meczami, więc za każdym razem dobrze zastanawiaj się czy warto ryzykować.


Spis treści: FIFA 17 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: FIFA 17 - Droga do sławy: Podpisanie kontraktu


Pomiędzy testami końcowymi w akademii będziesz miał także kilka scenek dialogowych, w których wybory odpowiedzi będą rzutować na wstępne relacje z innymi postaciami i twoją osobowość.

Wracając jednak do testów, w przypadku wyboru napastnika spotkały nas jeszcze następujące zadania: pełne panowanie nad piłką, czyli drybling pomiędzy bramkami zakończony strzałem do siatki, podawanie do celu na podstawie zagrań prostopadłych i atak dwóch na trzech, czyli konstruowanie akcji razem z kolegą.

Wszystkie gry treningowe będziemy opisywać w innym rozdziale poradnika, dlatego jeśli chcesz zaznajomić się z ćwiczeniami jeszcze przed rozgrywką, zapraszamy właśnie tam.

Na sam koniec czeka cię jeszcze jedno rozegranie sparingu. Nam udało się ukończyć go z oceną 6,7/10, zaś całe testy końcowe ukończyliśmy na drugiej pozycji, co gwarantuje nam podpisanie kontraktu z dużym klubem angielskiej Premier League. Szybko po opuszczeniu akademii zostaniemy zaczepieni przez naszego przyszłego agenta. Przygoda się zaczęła!

Komentarze