Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 17 - Droga do sławy: Osobowość i dialogi

Rodzaje wypowiedzi i ich wpływ na dalszą rozgrywkę.

Po wprowadzeniu, w którym zdążyliśmy poznać głównego bohatera jako małego chłopca, gra przerzuca nas siedem lat wprzód, gdzie stajemy przed ostatecznym testem dla wstępnie odrzuconych z akademii piłkarskiej. To właśnie tutaj po raz pierwszy mamy do czynienia z oknem trybu Drogi do sławy.

Na początku nie mamy tutaj zbyt wielu opcji, jednak wraz z postępami ukażą się nam tutaj dodatkowe okienka. Na razie skupmy się jednak na dwóch początkowych, które nie dają dużej funkcjonalności.

1. Kliknięcie w to okno będzie po prostu posuwać całą historię do przodu. W tej ramce są zawarte informacje o aktualnej dacie i zbliżającym się wydarzeniu. W tym przypadku są to testy końcowe, do których za chwilę będziemy mieć dostęp.

2. Ta ramka stanowi tylko ciekawostkę, ale ciekawie umila czas, na przykład podczas ładowania kolejnego meczu. Jest to serwis społecznościowy wzorowany na popularnym Twitterze. Czasem znajdziesz tam wpisy od kolegów, innym razem od mamy, a jeszcze innym od fanów, twojego agenta czy też różnych firm.

Po testach końcowych okno trybu Droga do sławy ulegnie rozszerzeniu.

I choć z czasem niektóre z wpisów będą się powtarzać i wykazywać pewien schemat, to jednak za każdym razem będą się odnosić do aktualnej sytuacji w życiu Aleksa - jego osiągnięć, porażek, życia prywatnego. Im więcej zyskasz fanów, tym częściej pojawiać się będą tu różnorakie wpisy.

Na razie jednak skorzystajmy z pierwszej ramki, która popchnie naszą przygodę do przodu i przeniesiemy się do Narodowej Akademii Piłkarskiej.


Osobowość Aleksa Huntera

Zanim dojdzie do pierwszych testów, gra poinformuje nas o osobowości bohatera i tym, co ma na nią wpływ. Wszystko będzie opierać się na systemie dialogów z różnymi postaciami w grze. Za każdym razem będziesz miał dostęp do jednej odpowiedzi w jednym z trzech stylów:

Spokojny - ten rodzaj wypowiedzi oznaczony jest ikoną niebieskiego płatku śniegu. Może obniżać ilość twoich fanów, ale z całą pewnością będzie podobać się często menadżerowi i nierzadko kolegom z drużyny.

Wyważony - ikona szarej wagi przy odpowiedzi to gwarancja odpowiedzi dyplomatycznej. Może mieć różnorakie działanie, w zależności od tego z kim i w jakiej sytuacji rozmawiamy. Często podoba się menadżerowi, czasami podoba się fanom, ale taką retoryką możemy też podpaść ostatniej grupie.


Spis treści: FIFA 17 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: FIFA 17 - Droga do sławy: Pozycja na boisku


Porywczy - często ogranicza się do aroganckiego przedstawiania własnej osoby, ale stanowi też dobry sposób na odgryzienie się niemiłemu koledze. Prawie za każdym razem powoduje spory przyrost fanów, zwłaszcza przy okazji konferencji prasowych, ale też bardzo często nie podoba się menadżerowi, który po szeregu takich wypowiedzi może odsunąć nas na ławkę rezerwowych.


Dialogi i wypowiedzi a na zachowanie na boisku

Chociaż największy wpływ na statystyki Aleksa Huntera mają treningi, to rodzaje wypowiedzi będą także miały niewielkie odwzorowanie na boisku. Po każdej wypowiedzi będzie pojawiał się na krótką chwilę pasek informujący o tym, czy nasza postać jest bardziej porywcza, czy spokojna.

Czas na każdą odpowiedź masz ograniczony do kilku sekund.

Przeważenie paska na czerwoną stronę sprawi, że piłkarz może częściej wystawiać się na pozycję, szukać bramki w polu karnym i grać ostrzej. Z kolei przewaga niebieskiego paska uczyni go spokojniejszym, dokładniej rozgrywającym i powoli budującym akcje na murawie. Pamiętaj jednak, że odpowiedzi nie mają na to największego wpływu, a kluczem do rozwoju cech piłkarskich są treningi.

Komentarze

More On FIFA 17

Najnowsze artykuły