Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 16 - Ultimate Team: Turnieje

Kolejny sposób na zdobywanie nagród i pieniędzy.

Tak samo jak w przypadku rozgrywania sezonów, udział w turniejach również przynosi wiele ciekawych nagród. W dużej mierze jest to wirtualna gotówka, choć dużo częściej są to pakiety kart. Biorąc udział w jakimkolwiek turnieju, otrzymujesz informacje o spodziewanym wynagrodzeniu.

Jest to określenie koloru paczki, czyli spodziewanego poziomu piłkarzy w niej zawartych. W większości przypadków określona jest także ilość kart rzadkich, które w szczególny sposób są lepsze od tych "zwykłych". Jeżeli trafisz na taką kartę i okaże się idealnie pasująca do twojego składu lub założeń gry, po prostu ją wykorzystaj.

W innym przypadku, gdy nie będzie pasować do zgrania zespołu lub z innego powodu okaże się bezużyteczna, lepiej wystawić ją na aukcji na rynku transferowym. Im większy czas aukcji ustalisz, tym większe prawdopodobieństwo sprzedaży z lepszym zyskiem. Nie używaj najlepszych kart na siłę, jeżeli nie są ci faktycznie potrzebne. Sprzedaż jest w takiej sytuacji lepszym pomysłem.

Turnieje

Wracając do samych turniejów - są one dostępne zarówno w przypadku rozgrywki pojedynczego gracza jak i online. W obu przypadkach wyglądają tak samo, choć wyższe nagrody uzyskasz w rozgrywce wieloosobowej. Czym różnią się turnieje od sezonów? Jeżeli oglądasz Mistrzostwa Świata lub Ligę Mistrzów na pewno szybko wszystko pojmiesz.

W turniejach obowiązuje system pucharowy, czyli przegrywająca drużyna odpada z dalszych rozgrywek. Na poniższym obrazku możesz zauważyć przykład początku typowego turnieju. Wygrany spotyka się z innym zwycięzcą połączonym w "drzewku". Jeżeli szczęście dopisze w trakcie turnieju, spotkasz się w finale, gdzie zagrasz o główną nagrodę.

Tak wygląda drzewko typowego turnieju w trybie FUT.

W przypadku większości dostępnych turniejów wymagane jest osiągniecie szczególnych wymagań, jeżeli myśli o wzięciu udziału w imprezie. Może to być posiadanie drużyny składającej się tylko i wyłącznie z brązowych/srebrnych/złotych kart, innym razem może to być posiadanie składu o zgraniu na maksymalnym poziomie.

Turnieje o większych wymaganiach, jeżeli chodzi o wzięcie w nich udziału, są zazwyczaj premiowane w dużo lepszy sposób. W takiej sytuacji warto pozostawiać w swojej drużynie karty o niższych poziomach, a nie pozbywanie się ich, gdy na przykład zyskaliśmy lepszych zawodników.

Przykładowo: jeśli skompletowaliśmy wiele srebrnych kart, dzięki którym ułożymy niezły zespół na tym poziomie, nie warto pozbywać się od razu wszystkich brązowych, czyli teoretycznie słabszych, kart. Ułóż nową drużynę tylko z brązowych zawodników i wykorzystaj taki zespół do ukończenia wyzwań związanych z tym poziomem.

Co w przypadku przegranej?

Jedna porażka w trybie turniejów FUT kończy się odpadnięciem i w rzeczywistości zakończeniem danego turnieju. Jedyną nagrodą, jaką możesz w takiej sytuacji zdobyć, jest wynagrodzenie po meczu, zależne od wyniku, strzelonych lub straconych goli i wielu innych czynników.

Jeżeli wciąż masz ochotę na zdobycie głównej nagrody, po ewentualnej porażce możesz ponownie wziąć udział w danym turnieju. Nie ma znaczenia czy był to puchar pojedynczego graczy, czy był rozgrywany online. Masz w takiej sytuacji nieograniczoną ilość prób, które jednak uzależnione są od posiadanych kontraktów i zawodników. Każdy start w turnieju to koszt kontraktów przypisanych do zawodników.

Następnie: FIFA 16 - Najlepsi piłkarze w grze

Powrót do spisu treści: FIFA 16 - Poradnik, FUT, Kariera, Triki

O autorze
Komentarze