Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 16 - Ultimate Team: Sezony

Źródło pieniędzy i losowych nagród.

Tryb Ultimate Team dzieli się na zasadnicze dwie części - dla pojedynczego gracza i online. Niezależnie od wybranej opcji rozgrywania turniejów, czekają cię praktycznie takie same wyzwania. Zasadniczą różnicą jest fakt, że FUT dla pojedynczego gracza jest bardziej przewidywalny, gdyż nigdy nie wiesz, na kogo napotkasz w sieci.

Sezony: co i jak

Sezony to prawdopodobnie najbardziej oblegany przez graczy tryb Fifa Ultimate Team. Zaczynamy tu w dziesiątej lidze, a naszym celem jest awans do kolejnej, wyższej. W każdej lidze czeka nas kilka meczów, w których jeżeli chcemy awansować wyżej, musimy zdobyć co najmniej 12 punktów.

Zdobycie maksymalnej liczby punktów jest z kolei nagradzane tytułem mistrzowskim, który po prostu przekłada się na zwiększoną nagrodę pieniężną. Jeżeli wejście do wyższej ligi się powiedzie, musimy zdobyć minimalną ilość punktów nie pozwalającą na degradację. Nie ma nic gorszego niż radowanie się z awansu, by po kilku kolejnych meczach z hukiem wrócić do świeżo opuszczonej ligi.

W każdej kolejnej lidze czekają nas starcia z coraz trudniejszymi rywalami, co wymusza na graczu inwestycje w coraz to lepszych piłkarzy i karty treningowe. W przypadku rozgrywki dla pojedynczego gracza poziom trudności jest dość proporcjonalny i przewidywalny, ale rozgrywanie sezonów w sieci jest już o wiele bardziej losowe. Trudno o przewidywanie poziomu kolejnego gracza, warto jest mieć w zanadrzu najlepsze karty.

Rozgrywka pojedynczego gracza dodatkowo opisana jest terminarzem, z którego wynika z jakimi zespołami przyjdzie się nam mierzyć, na jakim są poziomie trudności oraz jak oceniony jest ich zespół. Dzięki temu możemy dobierać odpowiednich piłkarzy przed meczem i zostawić tych najsilniejszych na najtrudniejsze spotkania.

Okno postępu sezonu z najpotrzebniejszymi informacjami

Powyżej znajduje się przykład okna informacyjnego po rozpoczęciu nowego sezonu. Będą pojawiać się tutaj najważniejsze informacje, z których dowiesz się między innymi o tym, ile punktów potrzebujesz do awansu, mistrzostwa czy uniknięcia spadku do niższej ligi.

Zyskasz także informację o liczbie pozostałych do końca sezonu meczów, bilans twoich ostatnich spotkań oraz prognozę ilości punktów na koniec sezonu. Jest ona przygotowywana automatycznie i bazuje na podstawie twoich ostatnich dokonań na wirtualnych boiskach.

Zaglądaj cały czas do tego okna, aby być gotowym na podjęcie najtrudniejszych wyzwań, gdy na przykład sezon dobiega końca, a tobie brakuje punktów do awansu lub utrzymania. Jeżeli sobie nie radzisz, warto pomyśleć o ulepszeniu zawodników lub zakupie kolejnych, lepszych. Jeżeli się na to zdecydujesz, nie zapominaj o takim dobieraniu piłkarzy, aby nie ucierpiało na tym zgranie zespołu!

Sezon online

Największą wadą, a dla niektórych zaletą, rozgrywania sezonów online jest specyficzne dobieranie przez grę przeciwników. Nie zdziw się, jeżeli napotkasz gracza z samymi brązowymi kartami, a ty będziesz dysponował "złotym" składem i świetnym zgraniem, a mimo to przegrasz mecz.

Algorytmy dobierające przeciwników wydają się być nieco dopracowane lub powodem dziwnego doboru może być mała liczba graczy dostępnych aktualnie w sieci. Nie zrażaj się jednak i próbuj cały czas. Podczas trwania sezonów niejednokrotnie będziesz awansował do wyższych i spadał do niższych lig. Praktyka czyni mistrza, a dotarcie do najwyższej ligi pozostaje tylko dla graczy niemal wybitnych.

Następnie: FIFA 16 - Ultimate Team: Turnieje

Powrót do spisu treści: FIFA 16 - Poradnik, FUT, Kariera, Triki

O autorze
Komentarze