Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - pory roku: wpływ na rozgrywkę

Wiosna, lato, jesień i zima, co robić w danych porach roku.

Farming Simulator 22 wprowadza do serii pory roku i związane z nimi zmiany pogodowe. To z kolei przekłada się na rośliny, które możesz w danym momencie uprawiać. Z tej strony dowiesz się jak wygląda podział i co robić w danych okresach.

By sprawdzić pory roku możesz na przykład otworzyć kalendarz rolniczy. U góry ekranu zobaczysz pasek z miesiącami. Są one podzielone na cztery pory roku:

  • Wiosna (1) - trwa od marca do maja;
  • Lato (2) - od czerwca do sierpnia;
  • Jesień (3) - od września do listopada;
  • Zima (4) - od grudnia do lutego.

Z każdym miesiącem związane są okresy wysiewu roślin - zaznaczone na zielono (5) - jak i okresy zbiorów - oznaczone na pomarańczowo (6). Określają one miesiące, w których możesz wysiać dane rośliny i potem zebrać plony. Po za tymi okresami wegetacja konkretnych roślin będzie zatrzymana.

Jeśli wysiałeś konkretną roślinę i nie chce ona wyrosnąć, by dać plon, zajrzyj na naszą stronę rośliny nie rosną: co robić. Wyjaśniamy tam przyczyny tego zjawiska i podpowiadamy co zrobić, by temu zaradzić.

Na koniec warto wspomnieć, że same pory roku wpływają także na aspekty wizualne. Tak jak w prawdziwym życiu, wiosną rośliny budzą się do życia, w lecie dojrzewają, na jesieni liście czerwienieją, a w zimie pojawia się śnieg.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - rośliny nie rosną: co robić

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze