Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - nawożenie 100%: jak osiągnąć

Jak uzyskać 100% nawożenia na polu.

Nawożenie to jedna z czynności, które możesz wykonać na polu w Farming Simulator 22. Zwiększa ono plony, co przekłada się na większe zyski. Z tej strony dowiesz się jak uzyskać 100% wartość nawożenia.

Jeśli spojrzysz na dowolne pole, w prawym dolnym rogu ekranu wyświetli się informacja o stanie nawożenia (1). Wskaźnik ten może przyjąć wartość od 0% do maksymalnie 100%. Im większy stopień nawożenia, tym bardziej obfite plony - a co za tym idzie większy zysk z każdego ara pola.

By zwiększyć ten wskaźnik, musisz nawozić pole. Temat ten wyjaśniamy szczegółowo na stronie nawożenie: rozrzucanie nawozu i wapna. Znajdziesz tam informacje o tym, jakiego sprzętu będziesz potrzebował i jak przeprowadzić samo nawożenie.

By nie było jednak zbyt łatwo, jednorazowe nawiezienie pola zwiększy wspomniany wskaźnik do maksymalnie 50%. By podbić go do 100%, musisz nawieźć pole ponownie. Nie da się tego dokonać raz za razem, a jedynie na innym etapie rozwoju rośliny.

Najłatwiej jest przeprowadzić nawożenie po poprzednim zbiorze, potem zaorać bądź kultywować glebę, wysiać lub wysadzić warzywa i ponownie przeprowadzić oprysk nawozem. Dzięki temu roślina od początku wzrostu będzie mieć 100% stopień nawożenia.

Następnie: Farming Simulator 22 - orka i kultywacja: przygotowanie ziemi od wysiewu

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - uprawa: jak zacząć, porady na start

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze