Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - krowy: mleko, zagroda, pokarm

Jak wybudować zagrodę dla krów i je karmić, co robić z mlekiem.

Krowy to jedna z kilku grup zwierząt hodowlanych w Farming Simulator 22. Z tej strony dowiesz się jak wybudować potrzebne dla nich zagrody, w jaki sposób kupić krowy, jak dostarczyć im jedzenie i co zrobić z produkowanym mlekiem.


Na tej stronie:


Budowa zagrody

W pierwszej kolejności otwórz tryb budowania za pomocą kombinacji Shift+P. W nowym oknie przejdź do karty Zwierzęta (1) i podkategorii Krowy (2).

Tutaj do wyboru masz kilka typów zagród (3) - im większa, tym wyższa cena, jednak też odpowiednio większa liczba krów (4), które mogą się tam znaleźć. Gdy zdecydujesz już który wariant chcesz wybrać, kliknij na niego, nanieś na wolny teren (5) i potwierdź budowę.

Opuść tryb budowania, podejdź do ikonki łapy (6) i wciśnij przycisk otwórz okno zarządzania zwierzętami (7).

W nowym oknie możesz wybrać spośród wielu gatunków krów (8). Każda z nich ma inną cenę zakupu (9) związaną z wiekiem (10). Odpowiednio wyrośnięte sztuki mogą się rozmnażać co kilka miesięcy (11) - jeśli zapewnisz im odpowiednie warunki (o czym za moment), po tym czasie pojawi się nowa krowa.


Pokarm, zdrowie i produkcja mleka

By twoje krowy produkowały mleko, musisz zadbać o ich wskaźnik zdrowia (12) - sprawdzisz go spoglądając na dowolne zwierzę. Zwiększysz go dostarczając im jedzenie i słomę - oba te surowce możesz zrzucić w oznaczonym miejscu (13) przy boku budynku.

Gdy wskaźnik zdrowia zacznie rosnąć, krowy zaczną dawać mleko. Będzie ono automatycznie umieszczane na paletach przy wejściu do budynku. Zebrane mleko możesz sprzedać bądź wykorzystać do dalszej obróbki - dzięki czemu zarobisz więcej pieniędzy.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - kury: jajka, kurnik, pokarm

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze