Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 17 - żniwa, magazynowanie i sprzedaż zboża

Żniwa pszenicy i jęczmienia, silosy do ich magazynowania i gdzie sprzedamy plony.

Żwina i zbiór plonów jest kluczowym elementem rozgrywki w Farming Simulator 2017. To od nich zależy rozwój naszej farmy, a co idzie za tym, również generowane dochody.

By dokonać zbiorów, skorzystaj z podglądu mapy (Esc) by dowiedzieć się, które aktualnie pole ma zboże na tyle dojrzałe, by było można je skosić. Następnie pojedź na te pole kombajnem a także traktorem z przyczepą.


W jaki sposób prowadzimy żniwa?

Wsiądź do kombajnu. Rozłóż kombajn wciskając (X), a następnie włącz go wciskając klawisz (B). Następnie skieruj się na pole, na którym wzrosła pszenica bądź jęczmień. Poznasz ją po złotych kłosach. Pszenica musi urosnąć do odpowiedniej wysokości.

O tym czy plony nadają się do zebrania dowiesz się podglądając mapę (Esc). Sprawdź pole, na którym znajduje się pszenica bądź jęczmień. Pole musi mieć ma kolor pomarańczowy lub żółty.

Będąc na polu jeździć wzdłuż raz przy razie, zawracając na końcu i równiutko ścinając pszenicę. Spójrz w dolny prawy róg ekranu. W tabelce zobaczysz niebieską ikonę zboża i postępując pasek, którego wartość określono w procentach.

W ten sposób określona jest pojemność kombajnu, na zbierane plony. Gdy dojdziesz do 100% wyłącz kombajn (B) i zjedź z pola. Następnie wystaw rurę (O).

Przełącz się na traktor z przyczepą (Tab), stojący nieopodal pola, na którym przed chwilą pracowałeś. Przyłącz przyczepę wciskając klawisz (Q). Teraz podjedź traktorem pod rurę kombajnu, a ten automatycznie wyładuje zboże do przyczepy.

Gdy już całość zboża z kombajnu znajdzie się w przyczepie, zakryj ją wciskając klawisz (N). Zauważ, że pojemność przyczepy również jest określona w prawym dolnym rogu ekranu, identycznie jak w przypadku kombajnu.


Magazynowanie i sprzedaż zboża

Teraz czas pojechać do punktu skupu i sprzedać plony, bądź wyładować zboże do posiadanych silosów. Ta druga opcja polecana jest zwłaszcza w sytuacjach, gdy cena zboża spada. Wtedy warto przeczekać aż ceny się odbiją od dna.

Silosy to dwa owalne budynki, znajdujące się na twojej farmie. Podjedź do nich, następnie wjedź na kratę znajdującą się nieopodal silosów. Zdejmij pokrywę (N). Klawiszem (U) wybierz kierunek zrzutu: prawa, lewa strona bądź tył. Na koniec zrzuć zboże stojąc na kratce, wciśnij (I).

Jeśli jednak nie mamy zamiar magazynować zbiorów, możemy pojechać do najbliższego silosu (jego oznaczenie na mapie to żółta strzałka skierowana w dół). Rozładunek prowadzimy adekwatnie do zrzutu przy silosach.

Otóż ustaw się na kracie do rozładunku. Zdejmij pokrywę (N). Klawiszem (U) wybierz kierunek zrzutu: prawa, lewa strona bądź tył. Na koniec zrzuć zboże stojąc na kratce, wciśnij (I).


Spis treści: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz: Farming Simulator 17 - tworzenie, poszerzanie i łączenie pól


Wydawałoby się, że to koniec zbiorów ze wspomnianego pola. Jednak z pewnością zauważyłeś, że za kombajnem, który jeszcze chwilę temu jeździł po polu i kosił, pozostawia za sobą słomę.

Słomę tą warto zebrać i przeznaczyć na kiszonkę. Do jej zbioru używamy przyczepy samozbierającej, na przykład Pottinger Euroboss 330 T. Niestety nie jesteśmy w jej posiadaniu na starcie rozgrywki, a że przyczepa kosztuje sporo, nie warto jej od razu kupować. Szerzej opiszemy to w dziale poświęconym kiszonce.

Komentarze

More On Farming Simulator 17

Najnowsze artykuły