Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 17 - tworzenie, poszerzanie i łączenie pól

W jaki sposób powiększyć dotychczasowe pole lub utworzyć nowe.

W ograniczonym zakresie, Farming Simulator 17 umożliwia modyfikację posiadanych przez nas pól. Możemy je powiększać, łączyć w całość oraz dzielić w dość prosty sposób, za pomocą traktora i pługu.

Dla tych, którzy chcą powiększyć swoje włości tanim kosztem udostępniono opcję tworzenia pola zupełnie od podstaw.


Tworzenia nowego pola

Każde pole w grze ma swój dedykowany numerek. Ułatwia to orientowanie się gdzie aktualnie się znajdujemy, podczas przełączania się pomiędzy polami. Jednak wyłącznie pola utworzone przez nas od podstaw, nie posiadają wspomnianych numerków. Aby takie pole utworzyć, wystarczy kawałek ziemi, pług i traktor.

Wsiądź do traktora (E), następnie podczep (Q) do niego pług (jeśli nie masz pługa, kup bądź wypożycz go w sklepie). Następnie pojedź gdzieś, gdzie znajdziesz pustą przestrzeń, którą możesz zamienić na pole.

Najlepiej wybierz taką powierzchnię, która jest pozbawiona drzew i innych przedmiotów, w przeciwnym razie będziesz je musiał wpierw usunąć lub wyciąć.

Będąc na pustym polu, opuść pług wciskając (V). Następnie koniecznie wciśnij (Y), które zezwoli na tworzenie nowego pola. Następnie przejedź traktorem z doczepionym pługiem po wybranym przez siebie fragmencie terenu, na którym utworzysz własne pole od podstaw. To dobry sposób, by praktycznie za darmo zdobyć nową powierzchnię pod zasiew.


Poszerzenie pola

Każde posiadane przez nas pole, może być dowolnie powiększone o ile tylko wokół niego znajduje się wolna przestrzeń. Do tego celu potrzebny jest traktor oraz pług (jeśli nie masz pługa, kup bądź wypożycz go w sklepie).

Wsiądź do traktora (E), następnie podczep (Q) do niego pług. Zjedź na skraj pola i opuść pług wciskając (V). Następnie koniecznie wciśnij (Y), które zezwoli na poszerzenie obecnego pola.

Następnie przejedź traktorem z doczepionym pługiem po wybranym przez siebie fragmencie terenu (ważne aby teren ten bezpośrednio przylegał do twojego pola). To dobry sposób, by praktycznie za darmo zdobyć nową powierzchnię pod zasiew.


Łączenie pól

Posiadane przez nas pole, może być dowolnie łączone z każdym z sąsiednich pól, w jedno wielkie. Ma to tę zasadniczą zaletę, że pozwala zatrudnić jednego pracownika, który będzie poruszał się po jednym wielkim terenie pracy.

Do tego celu potrzebny jest traktor oraz pług (jeśli nie masz pługa, kup bądź wypożycz go w sklepie).

Wsiądź do traktora (E), następnie podczep (Q) do niego pług. Zjedź na skraj pola i opuść pług wciskając (V). Następnie koniecznie wciśnij (Y), które zezwoli na poszerzenie obecnego pola.


Spis treści: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz: Farming Simulator 17 - rośliny bulwiaste: ziemniaki


Następnie przejedź traktorem z doczepionym pługiem po fragmencie terenu rozdzielającym dotychczasowe pola. Całkowite zaoranie przestrzeni między nimi sprawi, że pole zostanie scalone.

Jeśli chcesz rozdzielić pola, użyj do tego celu walca.

Komentarze

More On Farming Simulator 17

Najnowsze artykuły