Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 17 - początek gry, monitorowanie farmy, sterowanie

Samouczki i pierwsze kroki farmera.

Poniżej dowiecie się w jaki sposób uruchomić po raz pierwszy Farming Simulator 2017, co i gdzie kliknąć, aby po raz pierwszy wejść w rolnicze buty.

Przybliżamy także w jaki sposób monitorować pracę na roli, gdzie zaglądać i jakie informacje są najważniejsze. A wszystko to by pracować wydajnie i zarabiać duże kwoty.

To, co jest niezwykle ważne to zapoznanie się z klawiszologią gry. Zapamiętanie kluczowych skrótów, znaczącą ułatwi zabawę.


Jak rozpocząć grę?

Rozpoczynając grę, wybierz z menu opcję Kariera. Zaznacz pierwszy slot ze stanem zapisu gry, bo to w nim gra będzie odnotowywać twoje postępy. Kliknij klawisz Kontynuuj.

Zdecyduj się na jakim poziomie trudności chcesz rozpocząć zabawę. Do wyboru są trzy: łatwy, normalny oraz trudny. My sugerujemy normalny o ile miałeś do czynienia z poprzednimi grami z serii. Jeśli nie to zdecyduj się na łatwy.

Następnie wybierz, na której z dwóch map chcesz rozwijać swoją farmę. Dostępne są Goldcrest Valley oraz Sosnovka. Na początek warto rozpocząć od Goldcrest Valley.

Po wybraniu mapy określamy czy chcemy zagrać jako mężczyzna czy jako kobieta, następnie nadajemy imię naszej postaci i klikamy Kontynuuj.

Ostatni wybór to modyfikacje i DLC. Jeśli jakieś nabyliśmy, tutaj możemy określić, czy i które chcemy uruchomić. Na koniec klikamy w Start by rozpocząć przygodę jako wirtualny farmer.


Monitorowanie pracy farmy

W edycji 2017 zrezygnowano z PDA, znanego z poprzedniej odsłony. Tym samym funkcję centrum zarządzania naszą farmą przejęło menu podglądu mapy. Wchodzimy do niego wciskając klawisz Escape (Esc).

Interesuje nas pierwszych pięć zakładek. To dzięki nim w szybki i przejrzysty sposób poznamy kluczowe informacje o naszej farmie.

Podgląd mapy - w pierwszym ogólnym widoku, zobaczymy ponumerowane pola, oznaczono także miejsca skupów i sklepy. Gdy jednak zmienimy widok ogólny, zobaczymy które pola są aktualnie nawiezione, a które nie, a także na jakich polach zboża są już gotowe do zbiorów, a na jakich ciągle rosną.

Ceny - w tej zakładce poznajemy ceny za produkty, które sprzedamy w skupach. Kwoty te podane są w przeliczeniu za 1000l. Gdy obok ceny znajduje się zielona strzałka, to cena ta rośnie. Gdy czerwona, wartość produktu spada.

Podgląd pojazdu - w tym menu widoczne są wszystkie posiadane przez nas maszyny, czas ich pracy od zakupu oraz poziom utrzymania. Co bardzo ważne, każda z maszyn wraz ze wzrostem eksploatacji, generuje większe koszty obsługi. Oznacza to, iż trzeba kalkulować, kiedy danej maszyny nie opłaca się już używać i warto kupić nową, wydajniejszą.

Finanse - to przejrzyste podsumowanie naszej działalności rolniczej. Uzyskamy informacje począwszy od tego jaką kwotę wydaliśmy na nasiona, aż po koszt wynajmu maszyn.

Zwierzęta - bardzo istotna zakładka w późniejszej fazie rozwoju farmy, gdy już zdecydujemy się na hodowle zwierząt. Dowiemy są stąd jaką wydajność ma dany rodzaj chowu.


Samouczki oraz sterowanie

Samouczki, które uruchamiane są na początku rozgrywki (są również dostępne z poziomu głównego menu - Samouczki), zapoznają gracza z podstawowymi klawiszami, niezbędnymi do skutecznego prowadzenia pojazdami.

Koniecznie ukończ je, dzięki czemu nauczysz się poruszać po świecie gry, sadzić nasiona, czy hodować zwierzaki.


Spis treści: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz: Farming Simulator 17 - interfejs, zasoby, pojazdy i budynki


Warto jednak sięgnąć głębiej i skorzystać z licznych skrótów klawiaturowych, które wpłyną pozytywnie na wydajność naszej farmy. Kliknij, aby powiększyć.

Komentarze

More On Farming Simulator 17

Najnowsze artykuły