Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Wytwarzanie broni i przedmiotów

Jak wykonywać bronie i inne przydatne przedmioty.

W Primal wysoko rozwinięte zostały potrzeby wykonywania przedmiotów. Wszystkie bronie czy akcesoria muszą zostać stworzone przez nas, a do tego potrzebne są konkretne składniki, które są do odnalezienia w całym świecie produkcji. Aby wytwarzać przedmioty, wejdź do menu rozgrywki i za pomocą L1 / LB i R1 / RB wybierz zakładkę Wytwarzanie. Twoim oczom powinien ukazać się widok podobny do tego z poniższego obrazka.

Tak wygląda okno wytwarzania przedmiotów.
  1. Z lewej strony ekranu Wytwarzania znajdziesz okrągłe ikony z przedstawionymi tam miniaturami przedmiotów. Wszystkie z nich podzielone są na kategorie związane z mieszkańcami naszej wsi. Dopiero po przekonaniu danych postaci do zamieszkania w osadzie zyskać można dostęp do przedmiotów.

    Zwróć uwagę na liczby przy ikonach - oznaczają one poziom posiadanego przedmiotu i ilość potencjalnych ulepszeń. Dostęp do nich uzależniony jest jednak od posiadanych surowców i postępach w grze. Jeśli zabraknie któregoś z tych elementów, zostaniesz o tym poinformowany napisami z czerwoną czcionką.
  2. Tutaj możesz zobaczyć nazwę przedmiotu, dostępność jego stworzenia lub ulepszenia oraz jego poziom, a także graficzne zobrazowanie. Jeżeli obrazek jest szary, oznacza to, że przedmiotu z jakiegoś powodu nie możemy stworzyć. Dowiesz się o tym z poniższych podpisów.
  3. W tym miejscu zapoznasz się ze statystykami przedmiotu lub broni, między innymi zadawanych obrażeń, celności, szybkostrzelności. Znajdziesz tu także opisy możliwych ulepszeń i specjalne cechy. Warto przeznaczyć chwilę na przestudiowanie tych krótkich opisów, dzięki czemu szybko zaczniesz używać przedmiotów w najlepszy możliwy sposób.
  4. Wymagania dotyczące stworzenia danego przedmiotu obejmują przede wszystkim ilość danych surowców, ale nie tylko. Czasami trzeba będzie ulepszyć chatę danego mieszkańca do konkretnego poziomu, a przede wszystkim sprowadzić go na pierwszym miejscu do wioski. Jeśli któregoś z surowca lub ulepszenia będzie brakować do wytworzenia przedmiotów, gra poinformuje cię o tym czerwoną czcionką i podświetleniem braków w tym samym kolorze.

W pierwszym podmenu odnajdziesz przede wszystkim bronie pierwszego kontaktu - maczugi oraz włócznie - jak i łuki, ale także przynęty dla zwierząt, bomby pszczele, torby do przechowywania mięsa i kołczany na strzały.

Drugie podmenu oferuje możliwość noszenia zwiększonej ilości maczug czy włóczni. Znajdziesz tu także ulepszenia sakwy, dzięki któremu będziesz mógł nosić większe ilości zasobów czy jedzenia. Zwiększone ilości rzeczy do noszenia to jedno, ale z drugiej strony odnajdziesz tu szpony do wspinaczki, pułapki i noże do rzucania.

Kolejne, trzecie już podmenu, to proca do miotania kamieniami na większą odległość i z większą siłą. Na tyle dużą, że niektóre trafienia w głowę mogą uśmiercić przeciwnika. Przy jej pomocy odwracasz także uwagę wrogów. Do wytworzenia odnajdziesz tu także długi łuk, który jest silniejszy od normalnego, ale naciąganie cięciwy trwa z nim o wiele dłużej. Najlepszą bronią dystansową, którą również znajdziesz tutaj, jest podwójny łuk. Miota dwie strzały i jest bardzo szybki.

Czwarte podmenu to tylko dwa przedmioty, ale bardzo istotne w późniejszych fazach rozgrywki. Chodzi o dwuręczną, bardzo silną maczugę wraz z ulepszeniem oraz podstawową i nieco bardziej zaawansowaną wersję zimowego odzienia. Dzięki temu ubraniu będziesz mógł wytrzymać więcej czasu na mroźnej północy.

Ostatnie dwa podmenu to zaledwie dwa przedmioty: szalona bomba, która wpędza przeciwników w szał i zaczynają walkę między sobą oraz ogniotykwa służąca do podpalania nieprzyjaciół i zwierząt w dużym promieniu.

Następnie: Far Cry Primal - Rozwijanie umiejętności

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze