Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Wprowadzenie; Droga do Oros

Zobacz jak ukończyć misję wprowadzającą i odnaleźć pierwszego Łindźa.

Po krótkim wprowadzeniu filmowym podążaj za swoim towarzyszem Dalso. Rób to na kuckach, bo w przeciwnym razie mamuty szybko się tobą zainteresują, a wystarczy jeden lub dwa ciosy, aby pozbawić cię życia. Jeżeli Dalso się zatrzyma, ty również pozostawaj bez najmniejszego ruchu. Słuchaj się jego poleceń.

Podążaj krok w krok za towarzyszem i wykonuj jego polecenia.

W pewnym momencie zaczniecie ścigać zwierzynę. Użyj przycisku sprintu, aby biec za małym mamutem, a następnie, gdy zbliżysz się do niego na kilka metrów, rzuć celnie włócznią. Postaraj się celować w głowę i pozostawaj cały czas w ruchu. Jeśli zostaniesz trafiony, szybko odbiegnij w spokojniejsze miejsce i zjedz kawałek mięsa, aby zregenerować siły.

Po zabiciu mamuta pojawi się tygrys szablozębny, który zaatakuje twoją ekipę. Spadniesz w przepaść i stracisz przytomność. Gdy ją odzyskasz, zauważysz umierającego Dalso, który przekaże ci instrukcje dalszego postępowania. Po chwili rozpocznie się kolejna misja.

Droga do Oros

Zanim dotrzesz do Oros będziesz musiał skonstruować łuk. Składać się na niego będzie dwa kawałki trzciny, pięć kawałków drewna olchowego oraz dwa łupki. Odnajdziesz je bez problemu w najbliższej okolicy, ale dla ułatwienia możesz spojrzeć na poniższy obrazek, gdzie pokazujemy jak wyglądają.

Ułatwić poszukiwania możesz także poprzez włączenie wzroku łowcy. Przytrzymaj wciśnięty prawy analog na padzie, aby na kilka sekund zyskać podświetlenie kluczowych dla gry przedmiotów. Po zebraniu odpowiedniej ilości części składowych łuku wejdź w menu, po czym wybierz zakładkę Wytwarzanie. Wybierz łuk, a następnie wciśnij przycisk Wytwórz.

Od teraz dysponujesz nową bronią, która za chwilę ci się przyda do pierwszego polowania. Skuteczne polowanie odbywa się podczas skradania, a gdy trzeba, przybliż sobie także widok. Nie podchodź za blisko zwierzęcia, gdyż te szybko ucieknie zabierając szansę na zdobycie pożywienia.

Upoluj trzy kozice przy pomocy na przykład wykonanego przed chwilą łuku. Oskóruj trzy zwierzęta, po czym udaj się do znacznika na minimapie, gdzie odnajdziesz schronienie i rozpalisz ognisko. Niebawem nastanie zmrok, a więc będziesz musiał wytworzyć maczugę, którą przerobisz na pochodnię. Otwórz raz jeszcze menu wytwarzania przedmiotów i wybierz maczugę. Do jej wykonania potrzebujesz trzy kawałki drewna olchowego. Podejdź do ogniska i przyłóż maczugę do ogniska, aby ją zapalić.

Podążaj za czerwonymi śladami.

Włącz wzrok łowcy, a następnie idź razem z czerwonymi śladami. Podpal napotkane pnącza i kieruj się dalej. Po zbadaniu kilku szczegółów dotrzesz do watahy wilków, które możesz przegonić ogniem lub zabić. Pozostawaj cały czas w ruchu, aby nie zostać zaatakowanym. Wejdź do okolicznej jaskini, przepłyń wodę, aż w końcu dotrzesz do kobiety przy ognisku. Po przerywniku filmowym misja dobiegnie końca.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Głębokie rany; Wizja bestii; Władca zwierząt

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze