Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Twardy jak kamień; Fort Ognistego Krzyku; Nasiona słońca

Gdzie znaleźć kamienie służące do zrobienia „zbroi” i jak przejąć fort.

Udaj się w te same miejsce, w którym rozpoczynałeś poprzednie zadanie dla Urkiego. Po scence wprowadzającej udaj się we wskazane miejsce, aby dotrzeć do wrogiego obozu. Ze wzgórza będziesz miał doskonały widok, który na pewno pomoże ci w zaznaczeniu wszystkich lub chociaż większości przeciwników.

Oznacz możliwie jak najwięcej wrogów, aby ułatwić sobie rozgrywkę.

Na terenie obozu musisz znaleźć trzy specjalne kamienie, które w trybie wzroku łowcy będą podświetlone na czerwono i w ten sposób bardzo łatwo je zauważysz. Zanim jednak to nastąpi, radzimy zabić wszystkich nieprzyjaciół w zasięgu wzroku. Jeden z kamieni znajduje się przy chacie, drugi przy snopku, a trzeci przy drugiej chacie.

Po odnalezieniu przedmiotów wróć do Urkiego, który na poczekaniu stworzy własną "zbroję". Mężczyzna zechce też ją przetestować, dlatego poproszony, wyjmij włócznię i po prostu rzuć nią prosto w szaloną postać. Czy spodziewałeś się takiego działania prowizorycznej zbroi?

Fort Ognistego Krzyku

Zdobycie ostatniego fortu, a jednocześnie pozyskanie do wioski ostatniej kluczowej postaci, może być dość trudne na samym początku rozgrywki, jednak nie niemożliwe. Warto mimo wszystko podejść do tego zadania wtedy, gdy jesteśmy już naprawdę pewni własnych umiejętności. Udaj się wówczas na daleki, południowy-wschód do stosownej ikony.

Do fortu lepiej podejść od strony zachodniej, dzięki czemu będziesz miał rzut na całe miejsce ze wzniesienia. Dzięki temu łatwo sprawdzisz, gdzie przebywa najwięcej przeciwników, a także oznaczysz ich samodzielnie lub przy użyciu sowy. Walka na większą odległość jest utrudniona ze względu na ukształtowanie terenu.

W walce używaj wszelkich możliwych środków - oswojonego zwierzęcia, sowy i różnego typu bomb.

Gdy już zejdziesz na dół i wejdziesz do obozu, na górze zauważysz pasek życia wodza obozu. Postać będzie miała nad głową żółtą ikonę podwójnego okręgu. Możesz zostawić go na koniec, aby jego pobratymcy nie utrudniali ci walki. Cały czas staraj się go trzymać na dystans, a gdy zbliży się, zafunduj mu rzut włócznią prosto w głowę.

Po dostatecznym uszkodzeniu Roszaniego, wodza obozu, misja dobiegnie końca, a ty nauczysz się wykonywać ogniotykwę, czyli bombę zapalającą. Roszani również zdecyduje się na dołączenie do wioski Łindźa, choć początkowo również trafi do klatki, tak samo jak Dah.

Nasiona słońca

Udaj się do nowego "mieszkania" Roszaniego, aby uzyskać informację o początku nowej misji. Początek zadanie znajduje się niedaleko na południe od centralnego, głównego wodnego zbiornika na mapie. Musisz wykraść trzy worki z nasionami w oznaczonym terenie. Ten oczywiście może być kontrolowany przez nieprzyjaciół, więc skup się początkowo na ich zabiciu.

Worki z nasionami są trudne do zauważenia, więc skorzystaj z trybu wzroku łowcy - w nim przedmioty będą podświetlone na czerwony kolor. Musisz się pospieszyć, gdyż nasionami będą zainteresowani też ludzie z obozu Izila. Nie obędzie się zatem bez kontynuowanej walki. Po zgarnięciu trzeciego worka po prostu jak najszybciej opuść podświetlony na minimapie obszar. Misja dobiegnie końca.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Ofiara krwi; Pożar; Nowy zapach Urkiego

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze