Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Towarzysz w potrzebie; Kościana jaskinia

Jak nakłonić Karusza do zamieszkania w wiosce i uratować zranionego łowcę w jaskini.

Nakłaniamy kolejnego Łindźa do zamieszkania w naszej wiosce. Tym razem jest to wojownik Karusz, którego można znaleźć na północny-wschód od naszego obozowiska, a na północ od jaskini Łogi. Wojownika znajdziesz lamentującego w wysokiej trawie. Porozmawiaj z nim, aby rozpocząć zadanie.

Premiowane będzie dostępnością do umiejętności potężnych eliminacji i lepszej jakości maczug i włóczni. Będzie to jednak wymagało sporego rozlewu krwi. Udaj się za Karuszem do prowizorycznego obozowiska, gdzie zetrzesz się z kilkoma przeciwnikami. Zwracaj wyraźną uwagę na półki skalne, gdzie wrogowie również mogą się pojawić.

Spoglądaj też często na minimapę, bo to właśnie dzięki niej możesz zauważyć skąd nadciągają największe ilości nieprzyjaciół. Właśnie dlatego nie powinieneś zostać zaskoczony. Gdy zabijesz określoną ilość wrogów, musisz przenieść trzy ich ciała do ogniska. Wówczas rozpocznie się druga część zadania.

Walcząc z wojownikami Udam patrz się też do góry.

Rozglądaj się cały czas i skup najpierw swoją uwagę na wrogach znajdujących się na półkach skalnych. Będą ostrzeliwać cię z łuku, rzucać włóczniami i trującymi bombami, czyniąc w ten sposób największe zagrożenie. Twoim zadaniem jest zabicie wszystkich przeciwników, jednocześnie nie dopuszczając do sytuacji, w której Karusz zginie. Pasek jego zdrowia będzie widoczny w górnej części ekranu.

Po zlikwidowaniu całego zagrożenia misja dobiegnie końca, a Karusz dołączy do twojej wioski. Po kolejne zadanie warto teraz wrócić do wioski. Możesz skorzystać z szybkiej podróży.

Kościana jaskinia

Porozmawiaj z Sailą, która naprowadzi cię na lokalizację kolejnego zadania. Punkt znajduje się nieopodal początku poprzedniej misji, Towarzysz w potrzebie. Podejdź do truchła zwierzęcia, aby pojawił się monit o nowej misji. Po jego zaakceptowaniu ruszaj za czerwonymi śladami widocznymi w trybie wzroku łowcy. W ten sposób dotrzesz do jaskini.

Podążaj cały czas za śladami, aż dotrzesz do miejsca, gdzie może grasować dziki kot. W tym momencie przyda się na pewno twój oswojony zwierzak, któremu możesz wydać polecenie ataku. Sam wykorzystaj podpalone strzały, będą one bardzo skuteczne na ten rodzaj zagrożenia.

Po jaskini poruszaj się powoli i bez ognia, aby nie zwrócić przedwcześnie uwagi zwierząt.

W końcu dotrzesz do sporej kałuży krwi, obok której znajduje się małe przejście w skale. Znajduje się w niej zraniony łowca Łindźa. Porozmawiaj z nim. Poprosi cię o lecznicze rośliny. Podziel się z nim przedmiotami, a następnie zlikwiduj dwa dzikie koty, eliminując tym samym całe zagrożenie w jaskini. Wróć do łowcy i porozmawiaj z nim, aby zakończyć aktualne zadanie. Zyskasz nowego mieszkańca wioski i nieco punktów doświaddczenia.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Chaty osadników; Duży łoś

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze