Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Ofiara krwi; Pożar; Nowy zapach Urkiego

Jak uwolnić Łińdźa i spalić obóz Izila.

Jeżeli chcesz wykonywać kolejne zadania dla Roszaniego, najpierw musisz uwolnić go z klatki i wybudować mu chatę, która będzie kosztować sporo. Chodzi o dwadzieścia pięć kawałków południowego klonu, dwadzieścia południowych kamieni, piętnaście południowego skalnego pyłu, dwie skóry rzadkiego łosia, a także musisz posiadać co najmniej czterdziestu Łińdźa w wiosce.

Potem udaj się na rozmowę z Roszanim, który wskaże ci początek zadania w południowej części mapy. Udaj się tam, aby zabić kapłankę Izila, jednocześnie ratując jednego z Łińdźa, którego wrogi obóz chce złożyć w ofierze. Zacznij od przeciwników znajdujących się w środku kamiennego okręgu, aby zaraz potem zniszczyć rogi do alarmowania od strony północnej i południowej.

Pozostawanie w ukryciu i ciągłe zmienianie pozycji będzie premiowane, a ty będziesz miał większe szanse na uratowanie Łińdźa. W pewnym momencie, od strony południowo-zachodniej, zacznie biec na ciebie kapłanka Izila. Zrobi wszystko, aby pozbawić życia ofiary, a jeśli jej się to uda, misja zakończy się niepowodzeniem.

Kapłanka Izila będzie miała nad głową żółty znacznik, dlatego łatwo ją rozpoznać pośród tłumu.

Dlatego ważne jest, że gdy tylko się pojawi, porzuć kryjówkę i rusz na nią z najlepszą posiadaną bronią krótkodystansową. Nie używaj łuku, gdyż kobieta będzie biegła, co znacznie utrudni strzelanie w jej kierunku. Możesz oczywiście próbować, ale już lepiej wykonać próbę rzucenia w nią bombą pszczelą.

Po pokonaniu kobiety uwolnij Łińdźa znajdującego się na środku kamiennego okręgu. Tym samym zakończysz również misję.

Pożar

Kolejne zadanie od Roszaniego zaczniesz również w wiosce, a po rozmowie z mężczyzną udaj się na południe od głównego zbiornika wodnego na środku mapy. Do obozu zakradnij się od zachodniej strony, gdzie przy wykorzystaniu pnączy naskalnych uda ci się dostać na niezły punkt widokowy. Stamtąd możesz oznaczyć większość przeciwników, a także użyć sowy.

Podpalaj w dowolny sposób snopki, pola i budynki.

Na górze ekranu pojawi się pasek, który musisz zapełnić w stu procentach poprzez spalenie obozu oraz pól uprawnych. Możesz strzelać płonącymi strzałami do obiektów wyszczególnionych na powyższym obrazku, ale jeśli żal ci strzał, po prostu podpalaj którąś maczugę i podchodź do snopków czy budynków.

Cały czas miej na uwadze, że mogą zostać wezwane posiłki, które znacznie utrudnią zabieg. Przy odpowiednim podejściu i bieganiu wokół obozu oraz szybkim podpalaniu czego popadnie, możesz jednak ukończyć te zadanie praktycznie bez draśnięcia.

Nowy zapach Urkiego

Udaj się do szałasu Urkiego. Poprosi cię o zdobycie pięć łajn nosorożca i trzy plastry miodu. Udaj się zatem do pierwszego zaznaczonego na minimapie obszaru, gdzie bez problemu znajdziesz pięć sztuk pierwszego z przedmiotu. Możesz sobie pomóc wzrokiem łowcy. Gdy już zbierzesz składniki, udaj się do następnej lokacji.

Plastrów miodu jest już trochę mniej, dlatego specjalny tryb będzie tu jeszcze bardziej przydatny. Dwa plastry na pewno znajdziesz przyklejone do drzew, z kolei po trzeci będziesz musiał się wspiąć na półkę skalną i przejść po powalonym drzewie - na jego końcu znajdziesz upragniony plaster.

Stąpaj ostrożnie po drzewie, aby nie spaść.

Do ukończenia misji musisz mieć też poskromionego niedźwiedzia dowolnego typu. Jeśli jeszcze nie udało ci się tego zrobić, zerknij na tę stronę naszego poradnika. Wróć ze składnikami do Urkiego, po czym porozmawiaj z nim. Gdy ten będzie stał nad jeziorkiem, wydaj niedźwiedziowi polecenie ataku, aby przetestować tytułowy zapach. Finału domyśl się sam. Teraz możesz porozmawiać z mężczyzną w wiosce, aby skończyć jego wątek.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Ziemia Udam

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze