Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Chaty Saili i Tensaja; Atak Udam

Zobacz jak zbudować swoją wioskę na przykładzie chat ludzi z plemienia. W jaki sposób obronić się przed plemieniem Udam?

Na początku tego zadania musisz udać się do Saili w tym samym miejscu, co poprzednio. Twoją misją jest zbudowanie swojej wioski, która będzie dla wszystkich Łindźa bezpiecznym schronieniem. Będą tam też dostępne różnego typu interakcje, o których piszemy w stosownym rozdziale poradnika.

Pierwszymi dwoma budynkami, jakie powinieneś stworzyć, aby uzyskać dostęp do kolejnych misji, są chaty Saili i Tensaja. Będą one oznaczone na mapie, zaś by je wykonać, będziesz potrzebował czterech kawałków drewna olchowego, trzech łupków, dwóch trzcin i dwóch skór jelenia. Tyle, jeżeli chodzi o chatę Saili.

Do chaty Tensaja zapotrzebowanie to dwa kawałki drewna olchowego, dwa łupki, dwie trzciny i dwie skóry wilka. Pierwsze z trzech składników powinny być już ci znane, zaś jeśli brakuje ci skór wyżej wymienionych zwierząt, musisz udać się na polowanie.

Aby szybciej zlokalizować miejsce bytowania danego gatunku, otwórz mapę i przyjrzyj się ikonom zwierząt. W tej konkretnej okolicy będą one grasować. Pamiętaj także, że niektóre gatunki są bardziej aktywne w nocy, na przykład wilki, a niektóre w dzień, choćby wspomniane jelenie. Ich ikony na mapie będą się więc wyświetlać zgodnie z aktualnie trwającą godziną.

Obrazki na mapie przedstawiające zwierzęta podają przybliżoną lokalizację gatunku.

Możesz także otworzyć mapę w nowej karcie lub pobrać ją na dysk.

Gdy już zdobędziesz wszystkie składniki, udaj się do obozu i podejdź do dwóch postaci, aby wybudować im chaty w wyznaczonych przez kamienie miejscach. W ten sposób odblokujesz kolejne zadania w głównym wątku, a także zyskasz inne profity, choćby w postaci nowych mieszkańców wioski czy punktów doświadczenia.

Każdy wzniesiony budynek można ulepszać w ten sam sposób, jednak do drugiego poziomu będziesz potrzebował naprawdę bardzo dużej ilości surowców, skór niebezpiecznych, nieosiągalnych póki co zwierząt, a także konkretnej liczby populacji.

Atak Udam

Spotkaj się z Sailą w jaskini, która wyjawi swoje wielkie zadowolenie z powiększającej się populacji Łindźa w wiosce. Otrzymasz od niej niezłej jakości maczugę, która nadaje się w walce z większymi grupami przeciwników. Po chwili nastanie następny dzień. Porozmawiaj raz jeszcze z kobietą, po czym rozpocznie się właściwa część misji.

Twoja wioska będzie atakowana, a ty musisz odeprzeć napastników z wrogiego plemienia. Pomimo faktu, że większość przeciwników będzie nacierać od strony doliny, szybko udaj się do jaskini, gdzie prawie od razu forsowana będzie główna brama. Zlikwiduj zastanych tam wrogów, uważając przede wszystkim na tych, którzy będą chcieli cię otruć specjalnymi bombami.

Zatrucie osłabi twój organizm i przez pewien czas będziesz zamroczony i bardziej wrażliwy na ciosy.

Gdy pokonasz wszystkich nacierających przeciwników, możesz przeszukać ich ciała, a następnie udaj się na rozmowę z Sailą. Kobieta każe ci udać się do obozu Udam oddalonego o siedemset metrów od wioski. Będą w pobliżu góry, gdzie znajdują się wrogowie, użyj sowy. Oznaczysz w ten sposób kościane drzewa do zniszczenia oraz przeciwników, co znacznie ułatwi ci walkę.

Sowa jest bardzo przydatna, gdy nie znasz terenu, a chcesz zrobić w nim rozeznanie.

Możesz także odwracać uwagę przeciwników rzucając kamieniami. Zrobisz to przy pomocy krzyżaka w dół na padzie. Do wroga, którego uwaga będzie odwrócona, możesz zakraść się z tyłu i wyeliminować szybko wciskając prawy analog. W przypadku wykrycia możesz uciekać, nawiązać walkę lub schować się w gęstych zaroślach, co utrudni przeciwnikom zlokalizowanie twojej postaci.

Zniszcz wszystkie kościane drzewa i zlikwiduj wrogów.

W obozie Udam musisz zabić wszystkich, a także zniszczyć trzy kościane drzewa, widoczne na powyższym obrazku. Jedno z nich będzie nieco trudniej dostępne, na szczycie góry. Dostaniesz się tam po pnączach zwisających z jednej strony skały. Po zniszczeniu trzech sztuk konstrukcji nadciągną posiłki, z którymi również musisz się uporać. Wraz z ostatnią eliminacją misja dobiegnie końca.

Jak odnaleźć zaginionych Łindźa?

Aby pchnąć fabułę do przodu, będziesz musiał przemierzać świat gry w poszukiwaniu nowych, kluczowych obozowiczów. Są oni od razu przedstawieni na mapie, więc wystarczy udać się w dane miejsce i wykonać jakieś specjalne zadanie, dzięki któremu Łindźa zdecyduje się dołączyć do twojej wioski.

Zanim jednak to zrobisz, udaj się do Tensaja, u którego do wykonania pozostała jeszcze jedna misja.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Wizja lodu; Na polowaniu

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze