Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Korzystanie z mapy

Jak korzystać z mapy i jakie elementy odkrywa.

Korzystanie z mapy w grze jest bardzo proste. Wystarczy wcisnąć na padzie przycisk opcji, aby wywołać menu rozgrywki. Na górze ekranu zauważysz zakładki, pomiędzy którymi przeskakujesz za pomocą przycisków L1 / LB i R1 / RB. Interesująca nas pozycja to Mapa, bardzo przydatna podczas rozgrywki.

Najczęściej wykorzystywaną opcją będzie z pewnością ustawienie punktu orientacyjnego, dzięki któremu na naszej minimapie oraz ekranie głównym pojawi się charakterystyczny kwadrat, oznaczający kierunek twojego celu. Dodatkowo, na ekranie głównym pokazywać będzie dystans w metrach do przebycia.

Aby ustawić swój punkt orientacyjny, wystarczy, że najedziesz na niego kursorem (zrobisz to za pomocą lewego analoga) i zatwierdzisz swój wybór przyciskiem X / A. Jeżeli chcesz zrezygnować z wyboru, naciśnij go jeszcze raz.

Przykładowy widok na zakładkę mapy w grze.

Za pomocą przycisków L2 / LT i R2 / RT możesz przybliżać i oddalać obecny widok. Jest to szczególnie przydatne, gdy potrzebujemy nieco bardziej szczegółowego widoku na jakiś fragment mapy. Dodatkowo po odpowiednim przybliżeniu zyskać można dodatkowe informacje, na przykład o gatunkach zwierząt żerujących w okolicy.

Eksperymentuj z przybliżaniem i oddalaniem mapy, aby odkryć ikony wszelkiego typu. Wśród informacji zawartych na mapie znajdują się Główne misje, Zadania dodatkowe, Przedmioty kolekcjonerskie, Ważne miejsca, Miejsca i Polowanie.

Aby ustawić filtr na dany element, wystarczy że przyciśniesz krzyżak na padzie w górę lub w dół. Jeśli chcesz powrócić do ogólnego widoku ze wszystkimi ikonami, wybierz opcję Wszystkie. Możesz także wypośrodkować widok mapy, przyciskając prawy analog.

Szczegółowe mapy ze znajdźkami, charakterystycznymi miejscami i zadaniami dodatkowymi znajdziesz tu już niedługo.

Następnie: Far Cry Primal - Wytwarzanie przedmiotów

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze