Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - wytwarzanie broni i amunicji

Jak stworzyć broń oraz amunicję. Praca ze stołem warsztatowym.

W Far Cry New Dawn nie masz możliwości zakupu broni. Możesz ją zabrać martwym bandytom, otrzymać w ramach realizacji zadania lub samodzielnie wytworzyć. W tym ostatnim przypadku musisz udać się do stołu warsztatowego - jeden znajdziesz w Prosperity, a pozostałe odnajdziesz na terenie przejętych posterunków lub w wybranych lokacjach.

Kiedy znajdziesz się przed stołem, wciśnij klawisz E, aby otworzyć okno stołu warsztatowego. Zobaczysz kilka opcji do wyboru:

 • Broń (1) - wybierz, aby tworzyć broń
 • Uzupełnij amunicję (2) - ta opcja służy do odtwarzania zapasów amunicji
 • Uzupełnij amunicję specjalną (3) - jeżeli korzystasz z amunicji specjalnej, ta opcja służy do jej wytworzenia
 • Handluj łupem (4) - wymień trofea myśliwskie oraz wędkarskie na materiały rzemieślnicze
 • Zaopatrzenie w walce (5) - wybierz, aby wytworzyć materiały wybuchowe oraz apteczki
 • Pakiety materiałów (6) - zakup je dzięki Far Cry Credits
 • Far Cry Credits (7) - zakup walutę Far Cry Credits

Wytwarzanie broni

Aby wytworzyć broń, wybierz opcję Broń w głównym oknie stołu warsztatowego. W nowym widoku po lewej znajdziesz przewijaną listę dostępnej broni (8). Zwróć uwagę, że broń dzieli się na cztery rangi. Aby odblokować wytwarzanie przedmiotów danego poziomu, musisz dokonać odpowiednich ulepszeń stołu warsztatowego.

Aby wytworzyć daną broń, najedź kursorem na wybraną pozycję z menu, aby podświetliła się na różowo. W głównym oknie zobaczysz podstawowe informacje (9) na temat przedmiotu - nazwę, rangę, typ i opis. Zwróć uwagę, że niektóre z broni mają dopisek ciche działania. Są bardzo przydatne w trakcie eliminacji wrogów w ukryciu. Zaliczają się do nich: łuk i noże do rzucania oraz broń palna wyższej rangi z tłumikami.

W dolnej części widoku zobaczysz statystyki broni (10)- wielkość zadawanych obrażeń, szybkostrzelność, ilość naboi w magazynu i rodzaj obsługiwanej amunicji. Dodatkowo są wskaźniki zasięgu, celności i obsługi. Po prawej stronie zobaczysz okno z wykazem potrzebnych materiałów (11)do wytworzenia broni.

 • Broń pierwszej rangi wymaga dwóch surowców rzemieślniczych.
 • Aby wytworzyć broń drugiej rangi, potrzebujesz trzech surowców rzemieślniczych, w tym tytan, który znajdziesz często w sejfach.
 • Do broni trzeciej rangi potrzebujesz czterech składników. Musisz posiadać dodatkowo płytki drukowane (do uzyskania po ukończeniu dowolnej Wyprawy) oraz włókno węglowe (nagroda po wyzwoleniu posterunku).
 • Do wytworzenia niektórych broni czwartej rangi potrzebujesz także skór elitarnych zwierząt: pumy, dzika, niedźwiedzia lub bizona. Pozostałe wytworzysz wykorzystując materiały rzemieślnicze.

Jeżeli posiadasz wystarczającą liczbę składników, stwórz broń wciskając klawisz spacji lub przycisk Stwórz. W nowym oknie potwierdź operację tworzenia. Następnie gra zaprezentuje ci widok koła broni, w którym musisz przyporządkować nową broń do jednego z dostępnych slotów. Po wybraniu miejsca gra wróci do widoku wytwarzania uzbrojenia.


Porównywanie broni

Aby sprawdzić, czy nowa broń będzie lepsza od aktualnie używanej, skorzystaj z opcji porównywania broni. Jest to przydatne rozwiązanie, gdy np. zamierzasz stworzyć broń z tłumikiem i chcesz sprawdzić, jak bardzo będzie różnić się od hałaśliwego odpowiednika.

Aby porównać broń, otwórz stół warsztatowy i wybierz kategorię broń. Następnie wybierz broń, która cię interesuje i wciśnij klawisz F lub przycisk Porównaj, który zobaczysz u dołu ekranu. Po prawej stronie okna wyświetlą się statystyki broni wyjściowej (12). Następnie wybierz inną pozycję z menu po lewej, aby u dołu okna zobaczyć statystyki nowej broni (13).

W tym polu zobaczysz różnice między broniami, które są wyróżnione kolorem. Jeżeli nowa broń ma lepsze statystyki niż wyjściowa, zobaczysz wartości w kolorze zielonym. W przeciwnej sytuacji statystyki będą koloru czerwonego. Aby przestać porównywać obiekty, ponownie wciśnij klawisz F lub przycisk Przestań porównywać (14).


Uzupełnianie zwykłej amunicji oraz amunicji specjalnej

Aby szybko uzupełnić zasoby amunicji, w oknie stołu warsztatowego wybierz opcję Uzupełnij amunicję. W nowym widoku wystarczy przytrzymać spację lub kliknąć przycisk Stwórz, aby amunicja do wszystkich broni została uzupełniona. W taki sam sposób działa uzupełnianie amunicji specjalnej.


Wytwarzanie zaopatrzenia w walce

Jeżeli chcesz wytworzyć apteczkę lub przedmioty do rzucania, skorzystaj z opcji wytwarzania zaopatrzenia w walce przy stole warsztatowym. W nowym oknie wybierz pozycję z lewej strony, którą chcesz wytworzyć. Wybrany przedmiot podświetli się na różowo (15). Po prawej stronie zobaczysz informację o materiałach potrzebnych do wytworzenia elementu (16).

Aby wytworzyć przedmiot, wciśnij spację lub przytrzymaj przycisk Stwórz (17). Wytwarzanie pomocy w walce będzie możliwe, dopóki nie wypełnisz limitu miejsca (18) w ekwipunku na daną rzecz.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

Zobacz też: Far Cry New Dawn - rozwój i ulepszanie obiektów Prosperity: warsztat, garaż, laboratorium

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły