Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - ukryte zapasy: poszukiwania

Jak poszukiwać skrytek z zapasami preppersów.

W trakcie eksploracji spotkasz wiele lokacji zawierających zapasy. Wśród nich znajdziesz miejsca ze skrytkami preppersów z ukrytymi materiałami rzemieślniczymi. Każda z nich jest dedykowana jednemu rodzajowi surowca, który także odpowiada za ikonę symbolizującą lokalizację w widoku Mapy. W ramach tego podziału wyróżniamy lokacje:

  • z komponentami (1)
  • z taśmą izolacyjną (2)
  • ze sprężynami (3)
  • z kółkami zębatymi (4)

Jeżeli trafisz do miejsca ze sprężynami, znalezienie wszystkich innych komponentów nie sprawi, że „odhaczysz” skrytkę. Informację, ile musisz zebrać konkretnego surowca, znajdziesz w widoku Mapy po najechaniu kursorem na wybraną lokację. Dodatkowo gra wyświetli taką informację, gdy pojawisz się na miejscu.

Jeżeli miejsce ukrycia zapasów składa się z budynku, rozpocznij od sprawdzenia jego wnętrza (5). Zdarza się, że do środka wejdziesz przez dach lub okno, które jest zabezpieczone deskami. Materiały znajdziesz w np. pokojach niedostępnych od wewnątrz, dlatego warto zrobić obchód dookoła domu w poszukiwaniu dodatkowych wejść. W środku sprawdź wszystkie szafy, stoły i podejrzane zakamarki. Zwróć uwagę, czy budynek ma piętro (6) - jeśli tak, to szukaj schodów lub miejsca do wspinaczki i splądruj górę.

Po przeczesaniu wnętrza budynku, zwróć uwagę na jego otoczenie. Jeżeli jest możliwość wdrapania się na dach domu, wejdź tam i upewnij się, czy nie ma nigdzie skrytki. Zwróć uwagę także na wraki samochodów, wszelkie konstrukcje budowlane (szopy, składziki) i większe skupiska przedmiotów (7).

Poszukiwania ułatwia migotanie łupów w zasięgu wzroku. Na poszukiwania zapasów warto wziąć psa Timbera (8), o ile odblokował umiejętność oznaczania materiałów rzemieślniczych w pobliżu. Dzięki temu zobaczysz przez ściany surowce (9) oraz inne przydatne rzeczy i szybko splądrujesz wybrane miejsce.

Po znalezieniu wszystkich materiałów dedykowanych wybranej lokacji, jej ikona na Mapie zamienia się w kształt zielonej fajki (ptaszka). Jeśli odblokujesz szybką podróż drugiego poziomu, możesz swobodnie podróżować do miejsc ukrytych zapasów, ale tylko odkrytych. Splądrowanie danej lokalizacji nie ma wpływu na możliwość szybkiej podróży do niej.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły