Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - Ucieczka

Misja główna: pomóż Thomasowi Rushowi w ucieczce z kopalni Blacklung.

Tę misję możesz rozpocząć od razu po wykonaniu zadania Przygotuj się. Aby zacząć, w głównej siedzibie w Prosperity (punkt A na mapie poniżej) podejdź do Kim Rye. Dotarcie do Kim ułatwi ci złota ikona z gwiazdką w środku. Wysłuchaj opowieści kobiety o bazie - dowiesz się w niej o miejscu przetrzymywania Thomasa Rusha.

Twoim zadaniem jest uwolnienie mężczyzny z kopalni Blacklung (punkt B na mapie powyżej) i sprowadzenie go do bazy. Przed wyruszeniem w drogę weź ze sobą spluwę do wynajęcia, ponieważ czeka cię wymiana ognia z bandytami.

Skieruj się w stronę kopalni. Gdy będziesz w pobliżu celu, twoim zadaniem będzie znalezienie sposobu na wejście do jednego z budynku. Obszar kopalni chroni większa grupa bandytów. Przed przystąpieniem do ataku ustal pozycje wszystkich przeciwników, żeby ułatwić sobie rozplanowanie eliminacji. W tym celu możesz wykorzystać wieżę strażniczą (1), która daje dobry pogląd na okolicę.

Uważaj na snajperów i bandytów wyższej rangi. Po wyeliminowaniu wszystkich przeciwników skieruj się na wewnętrzny obszar kopalni. Niedaleko wejścia do szybu zobaczysz niewielki silos (2), a obok niego szafkę (3). Podejdź do niej i zabierz z jej blatu żółty klucz. Teraz skieruj się na tyły budynku, przy którym stoi silos i otwórz drzwi do środka.

Wewnątrz znajdziesz dziurę w podłodze (4), która prowadzi do podziemnego tunelu. Zejdź po drabinie (ewentualny upadek z wysokości nie powinien być groźny dla zdrowia twojej postaci) i podążaj w głąb korytarza. Teraz musisz znaleźć Rusha. Po drodze spotkasz kilkoro bandytów, którzy nie powinni stanowić większego wyzwania.

Gdy dotrzesz do pomieszczenia oświetlonego na różowo, pozbądź się kolejnych przeciwników i podążaj schodami w kierunku zachodnim. Na końcu krótkiego korytarza zobaczysz drabinę. Wespnij się po niej i obejrzyj przerywnik filmowy z Rushem. Okaże się, że zakładnik poradził sobie ze strażnikiem samodzielnie. Teraz czas na ucieczkę z terenu kopalni.

Rush zajmie pozycję kierowcy w pojeździe z wieżyczką strzelniczą. Twoim zadaniem jest zajęcie pozycji z tyłu pojazdu (5) i ostrzeliwanie wrogów w trakcie ucieczki. Podejdź do maszyny i obsadź broń stacjonarną wciskając klawisz E. Drzwi budynku otworzą się od razu po zajęciu miejsca i po chwili ruszycie z miejsca.

Po drodze spotkacie kilka oddziałów bandytów, jednak nie powinny stanowić większego problemu. Broń Rusha strzelając do wrogów nacierających z każdej strony. Thomas będzie cię informował o kierunku (6), z którego nadciągają bandyci. Uważaj na wskaźnik przegrzewania się karabinu (7) - broń może się zaciąć i przestać strzelać. Jeśli tak się stało, odczekaj chwilę, aby ponownie rozpocząć strzelanie.

Po przejechaniu pewnego odcinka Rush postanowi zamienić się z tobą miejscami. Po zajęciu pozycji kierowcy otwórz mapę świata i wyznacz trasę do Prosperity. Staraj się jechać po szlaku, który wytyczyła ci gra, przy okazji unikając niebezpieczeństw. Po dojechaniu do bazy obejrzysz przerywnik filmowy, po którym misja się zakończy.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Far Cry New Dawn - Ulepsz Prosperity

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły