Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - Remedium na kłopoty

Misja główna: zmierz się z bliźniaczkami.

Po ukończeniu zadania Derby jeździeckie udaj się w dowolne miejsce na mapie. Wkrótce odezwie się do ciebie Kim Rye, która opowie ci o ataku bliźniaczek na osadę Nowego Edenu. W ten sposób rozpoczniesz misję Remedium na kłopoty. Zanim udasz się do wioski, przygotuj wyposażenie i zrób zapas apteczek.

Weź ze sobą spluwę do wynajęcia, która skutecznie radzi sobie z bandytami. Skorzystaj z pomocy Jerome'a lub Giny. Nie bierz ze sobą Timbera czy Sędziego, którzy łatwo zginą z rąk bandytów. Rozwiń także Obóz treningowy, żeby sojusznik miał więcej zdrowia i zadawał większe obrażenia przeciwnikom. Zaopatrz się w granaty dymne, które ułatwią ci zniknięcie z pola walki, lekki karabin maszynowy oraz w karabin snajperski z tłumikiem z dużą szybkostrzelnością.

Po dotarciu do Nowego Edenu okaże się, że osada została mocno zniszczona przez bandytów. Udaj się do kaplicy na terenie wioski, reanimując każdego mieszkańca osady (1) po drodze. Po dotarciu na miejsce wejdź do kaplicy i obejrzyj sekwencję filmową.

Twoim zadaniem jest zabicie Mickey i Lou, które rozpoznasz po elitarnych (żółtych) wskaźnikach zdrowia. Przede wszystkim ucieknij z kaplicy bocznym wyjściem, ponieważ jedna z bliźniaczek będzie atakować ciebie i zreanimowanych edeniarzy za pomocą miotacza ognia (2). Przekradnij się na tył kaplicy możliwie unikając ognia. Nie możesz pozwolić, aby obie bliźniaczki atakowały cię w tym samym momencie.

Jeżeli któraś z bliźniaczek straci nieco zdrowia, wezwie posiłki. Wykorzystuj granaty dymne do dezorientowania przeciwników. Rzuć granatem w pobliżu bandytów, ukryj się za dowolną osłonę i kucnij, żeby zmniejszyć szansę na wykrycie. Bądź cały czas w ruchu i jak tylko jest okazja, oznacz wszystkich przeciwników dookoła przy pomocy lornetki.

Dostań się na dach dowolnej konstrukcji na terenie osady i eliminuj stamtąd bandytów (3). To duże ułatwienie, ponieważ na terenie wioski grasują agresywne psy. Uważaj jednak na przeciwników z wyrzutniami rakiet, którzy nie będą mieć oporów przed strzelaniem w twoją postać na dachu.

Jeżeli jest taka potrzeba, ukryj się przed bandytami i wytwórz apteczki oraz przedmioty do rzucania, w tym granaty. Pamiętaj także o skrzyniach z amunicją (4), które znajdziesz nieopodal kaplicy.

Najszybciej wyeliminujesz Mickey (5), która korzysta z karabinu snajperskiego i strzelby. Z pewnością znajdziesz ją na dachu jednego z budynków. Strzelaj do niej z karabinu snajperskiego, żeby zadawać jej dużo obrażeń. W pewnym momencie wykorzysta granat dymny, który umożliwi jej na ucieczkę z dotychczasowego miejsca.

Na poziomie gruntu Mickey weźmie do ręki strzelbę. Wystrzegaj się bliskiego starcia z bliźniaczką, trzymaj dystans i strzelaj do niej z karabinu maszynowego, żeby jak najszybciej pozbawić ją zdrowia. Jeżeli Mickey zbliży się do ciebie, spróbuje powalić (6) twoją postać. Najlepiej, gdyby starcie przebiegało w miejscu z osłonami, które będą przeszkadzać innym bandytom w zadawaniu ci obrażeń. Strzeż się jednak agresywnych psów, które biegają dookoła.

Kiedy Mickey upadnie i zobaczysz nad nią czerwoną ikonę z czaszką, strzelaj dalej w nią, żeby uniemożliwić bandytom jej odrodzenie. Po wyeliminowaniu pierwszej bliźniaczki postaraj się pozbyć bandytów i kieruj się w stronę ognia, ponieważ prawdopodobnie spotkasz tam Lou.

Lou korzysta z miotacza ognia (7) oraz wyrzutni rakiet. Staraj się trzymać bandytkę na dystans, ponieważ ogień szybko pozbawia życia twoją postać. Korzystaj z granatów dymnych, żeby uciec z miejsca czy dynamitu, który wystraszy bliźniaczkę.

Ogień wytwarzany przez Lou zajmuje wszystko dookoła, więc najlepiej atakuj ją serią strzałów i uciekaj. Zamiennie korzystaj z karabinu wyborowego i wyrzutni rakiet, żeby zadawać jej jak najwięcej obrażeń. W międzyczasie bliźniaczka wezwie kolejne wsparcie, więc przygotuj się na walkę z licznymi przeciwnikami.

Jeżeli oddalisz się od Lou, zacznie w ciebie strzelać rakietami (8). Łatwo w ten sposób ją zabić przy pomocy karabinu wyborowego, ponieważ nie będzie ruchliwym celem. Musisz jednak ciągle być w ruchu, żeby zmniejszyć ryzyko trafienia przez rakietę.

Po wyeliminowaniu drugiej bliźniaczki, gra odtworzy sekwencję filmową. Po niej nastąpi koniec misji. Wysłuchaj Mickey, żeby rozpocząć kolejne zadanie o nazwie Dusza Ethana. Wybór, co należy zrobić z ranną bandytką, należy do ciebie.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Far Cry New Dawn - zakończenie: Dusza Ethana

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły