Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - przejmowanie cysterny z etanolem i uwalnianie zakładników

Dostarcz etanol Prosperity z kradzionej cysterny oraz odbij niewinnych cywilów.

Wśród losowych zdarzeń spotkasz się z kradzieżą cysterny oraz odbijaniem zakładników. W obu przypadkach musisz trzymać się głównych traktów, a szybko natrafisz na jedną z tych aktywności. Kradzież cystern bandytów to sposób na zdobycie etanolu. Dzięki uwalnianiu więźniów wzbogacisz się o cenne punkty talentów i utrudnisz życie wrogom.


Kradzież cysterny

Ciężarówki z etanolem spotkasz w pobliżu głównych traktów - łatwo je rozpoznasz po czerwonej ikonie z beczką (1). Cysternie zwykle towarzyszy jeden lub dwa pojazdy z bandytami. Twoim zadaniem jest przejęcie ciężarówki z etanolem i przyjechanie nią do Prosperity lub najbliższego wyzwolonego posterunku.

  • Najprościej jest doprowadzić do zatrzymania konwoju, zajeżdżając drogę cysternie albo strzelając w jej opony.
  • Uważaj na bandytów - warto mieć ze sobą spluwę do wynajęcia, która będzie strzelać w ich kierunku.
  • Nie pozwól, żeby ciężarówka była uszkodzona, ponieważ może wybuchnąć.
  • Jeżeli jest taka potrzeba, wykorzystaj palnik do jej naprawy.

Po wyeliminowaniu wrogów wsiądź do pojazdu i podążaj za wytyczoną przez grę ścieżką do najbliższego posterunku lub bezpośrednio do Prosperity. Staraj się unikać innych konwojów bandytów, żeby niepotrzebnie nie uczestniczyć w walkach. Po dotarciu na wyznaczone miejsce wysiądź z pojazdu, żeby zobaczyć komunikat gry o dostarczeniu etanolu do bazy.


Odbijanie zakładników

Zdarza się, że w trakcie eksploracji trafisz na transport zakładników. Dwu- lub trzypojazdową kolumnę przewożącą więźnia rozpoznasz po czerwonej ikonie z klatką w środku (2). Transport na ogół składa się z małej ciężarówki z klatką oraz jednego lub dwóch pojazdów towarzyszących.

Aby uwolnić zakładnika, musisz zatrzymać konwój np. zabijając kierowcę ciężarówki. Uważaj, żeby nie zabić przypadkiem cywila. Innym sposobem jest zepchnięcie pojazdu z drogi za pomocą samochodu. Operację utrudniają towarzyszący ciężarówce bandyci - postaraj się zatrudnić spluwę do wynajęcia, która będzie strzelać do przeciwników z miejsca pasażera samochodu.

Po pozbyciu się wrogów podejdź do tyłu zatrzymanej ciężarówki i otwórz klatkę wciskając klawisz E. Dzięki temu uwolnisz więźnia. Niekiedy trafisz na zakładników w różnych lokacjach. Aby wyzwolić skrępowanego cywila, podjedź do niego i wciśnij klawisz E, żeby wydostać go z opresji. Za każdego uwolnionego zakładnika otrzymujesz jeden punkt talentów.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

Zobacz też: Far Cry New Dawn - przejmowanie posterunków i walka z bandytami

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły