Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - poszukiwanie skarbu: Ratownicy toną

Zabierz skarb z niebezpiecznych Wodospadów Niedoli.

Poszukiwania następnego skarbu rozpoczniesz u stóp Wodospadów Niedoli (punkt A na mapie poniżej). Miejsce znajdziesz w niedalekiej odległości od posterunku Magazyn (punkt B na mapie poniżej). Nieco dalej znajduje się Zagadka Skylar, czyli Rybna zagadka. Przed rozpoczęciem misji upewnij się, że masz odblokowany talent Kotwiczka i Większa pojemność płuc. Dodatkowo sprawdź, czy twoja postać jest gotowa na zmierzenie się z dziką zwierzyną trzeciego poziomu.

Poszukiwania skarbu rozpocznij od przeczytania notatki w żółtym pudełku (1), które znajdziesz u podnóży wodospadu, tuż obok wraku auta. Twoim zadaniem jest wejście do leja krasowego, który odnajdziesz w górze. Wykorzystaj miejsca na kotwiczki (2) i rozpocznij wspinaczkę po ścianie skalnej.

Po dotarciu na górę okaże się, że wokół leja grasują niedźwiedzie czarne. Po eliminacji zwierząt zbliż się do żółtego znacznika misji i zejdź na niższe półki skalne. Aby wejść do jaskini, musisz przepłynąć pod wodą pewien odcinek. Po zanurzeniu się płyń w kierunku wschodnim (3) i staraj się wynurzyć na powierzchni jak najszybciej.

Po wynurzeniu zauważysz w górze ikony kotwiczek. Kieruj się w ich stronę, a dopłyniesz do obozowiska (4). Podpłyń do brzegu i wespnij się na półkę skalną. Notatkę związaną ze skarbem znajdziesz na śpiworze. Twoim kolejnym zadaniem jest wspinaczka - wykorzystaj linę i miejsca na kotwiczki (5) umieszczone na ścianie nad obozowiskiem. Po lewej stronie obozu znajdują się półki skalne (6), wskocz na nie, żeby ułatwić sobie zakotwiczenie.

W górze musisz dwukrotnie zmienić zakotwiczenie liny w locie. Po dotarciu na kolejny poziom, kieruj się korytarzem w głąb jaskini, aby dotrzeć do półki skalnej. Z niej zauważysz kolejne miejsca na zakotwiczenie liny (7) na suficie. Zakotwicz linę w najbliższym punkcie i wespnij się do połowy długości liny, a następnie spójrz w stronę drugiego miejsca na kotwiczkę. Teraz zacznij się huśtać na linie i w odpowiednim momencie zmień zakotwiczenie liny „w locie”. W ten sposób dotrzesz do półki skalnej po drugiej stronie jaskini.

Po dotarciu na miejsce kontynuuj podróż korytarzem, który nagle się zapadnie, a twoja postać wpadnie do wody. Okaże się, że wpadła do komory z wrakami samochodów. Płyń w kierunku wschodnim, żeby dotrzeć do miejsca, gdzie możesz wspiąć się na skały (8). Na jednej z nich znajdziesz notatkę ratowników na temat drogi do skarbu.

Twoim zadaniem jest zwolnienie hamulców auta po prawej (9). Aby tego dokonać, przeskocz nad autem uwięzionym pomiędzy skałami i dostań się na półkę skalną (10) obok wraku. Następnie kucnij i zbliż się do prawego tylnego koła auta na tyle, żeby zobaczyć komunikat o możliwości zwolnienia hamulców. Przytrzymaj klawisz E, żeby tego dokonać.

Po zwolnieniu hamulców auto zjedzie do wody i przewróci się na dach, umożliwiając dotarcie na drugą stronę jaskini. Wejdź na leżący w wodzie samochód i skocz na zieloną linę (11), widoczną na półce skalnej. Wespnij się po niej i wejdź do komory jaskini, która okazuje się być miejscem skarbu. Misja poszukiwawcza dobiegła końca.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły