Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - odblokowywanie misji i prowadzenie fabuły

Jak rozpoczynać misje fabularne i poboczne.

W Far Cry New Dawn wspierasz mieszkańców Prosperity w walce z bandytami. Gra fabularnie dzieli się na trzy części. Niezależnie od misji fabularnych, które są związane z głównym wątkiem, możesz wykonywać zadania poboczne.

Misje odblokowujesz w różny sposób. W początkowym etapie gry zwiadowcy są dobrym źródłem informacji o zadaniach. Jeżeli nad głową postaci zobaczysz żółtą flagę z wykrzyknikiem, sojusznik zdradzi ci punkt startu misji fabularnej. Jeżeli ikona jest koloru zielonego, dowiesz się o zadaniu pobocznym. Niebieska flaga (1) oznacza misję odbijania posterunku.

Większość misji rozpoczniesz od rozmowy z postacią niezależną. Ikona (2) nad jej głową odpowiada rodzajowi zadania, które ci zleci. Niektóre zadania możesz rozpocząć od przeczytania jakiegoś dokumentu - tak dzieje się w przypadku poszukiwania skarbów. Na ogół misje fabularne zwykle przechodzą płynnie jedna w drugą.

W trakcie swobodnej eksploracji możesz trafić do punktu startowego misji pobocznej. Gra wyświetli komunikat o możliwości obserwowania zadania (3). Dzieje się tak w przypadku odbijania posterunków - wystarczy pojawić się w okolicy osady bandytów, żeby zadanie trafiło do naszego Dziennika. Taki sam rodzaj komunikatu otrzymujesz w przypadku zamierzonego rozpoczęcia zadania.

Wykaz dostępnych misji znajdziesz w menu w zakładce Dziennik. Po lewej stronie zobaczysz listę z misjami. Zadania są pogrupowane w kategorie:

 • Misje fabularne (4) - związane z wątkiem głównym w grze
 • Wyprawy (5) - ekspedycje poza Hope Country
 • Misje poboczne (6) - związane z rekrutacją spluw do wynajęcia lub poszukiwaniem znajdziek
 • Posterunki (7) - wykaz odkrytych posterunków do odbicia
 • Poszukiwanie skarbu (8) - zadania związane z zagadkami
 • Wykonane misje (9) - lista wszystkich zrealizowanych zadań

W prawej części okna zobaczysz informacje (10) o zadaniu - tytuł, poziom trudności, krótki opis, wykaz nagród (jeśli są przewidziane) i cele misji. Opcjonalnie zobaczysz wizerunek zleceniodawcy. Aby obserwować misję, wciśnij klawisz F lub kliknij na wybrane zadanie.

W menu w zakładce Mapa możesz na bieżąco śledzić położenie celów misji, jak i punkty startowe zadań. Te ostatnie misji rozpoznasz po odpowiednich ikonach.

 • Start misji fabularnych (11) jest oznaczony złotą tarczą z gwiazdką wewnątrz.
 • Jeżeli misja fabularna dotyczy pozyskania specjalisty, nad złotą tarczą zobaczysz wizerunek postaci.
 • Ikona startu misji pobocznej (12) to niebieski romb.
 • Jeżeli misja poboczna dotyczy rekrutacji spluwy lub kła do wynajęcia (13), w rombie zobaczysz wizerunek postaci.
 • Zielony diament to punkt rozpoczęcia misji poszukiwania skarbu (14).
 • Posterunki do odbicia (15) rozpoznasz po czerwonej fladze.

Po rozpoczęciu dowolnej misji śledzisz żółty wskaźnik celu (16), na mapie widoczny w postaci żółtego rombu. Cele innych zadań (17) widoczne są jako białe romby. Wystarczy zacząć obserwować inną misję, żeby wskaźniki zmieniły odpowiednio kolor.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły