Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - misja specjalisty (Sharky Boshaw): Przygody podczas opieki nad dzieckiem

Pomóż Sharky'emu w walce z bandytami.

Kolejnego specjalistę odnajdziesz na terenie Zamku Boshaw (punkt A na mapie poniżej), daleko na wschód od Prosperity (punkt B). Lokacja znajduje się między dwoma posterunkami - Opustoszałym ogrodem (punkt C) oraz Kempingiem (punkt D).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Przed udaniem się na miejsce zaopatrz się w apteczki oraz zabierz ze sobą spluwę do wynajęcia, która dobrze radzi sobie z bandytami. Na terenie wodnego kompleksu odnajdź Sharky'ego (kieruj się w stronę złotej ikony z gwiazdką) i porozmawiaj z nim, aby rozpocząć misję.

Twoim zadaniem jest uzbrojenie pułapek, które znajdują się na rurach dookoła Zamku. Dwie znajdują się po wschodniej stronie kompleksu, kolejne trzy po zachodniej. Podążaj za żółtymi wskaźnikami celu (1), aby je odnaleźć. Po dotarciu do jednej z rur zbliż się do metalowej pokrywy i wciśnij klawisz E, żeby ją usunąć. Następnie udaj się do kolejnego miejsca i wykonaj czynność ponownie, dopóki nie uzbroisz wszystkich pułapek.

Po pozbyciu się wszystkich pokryw musisz zwiększyć ciśnienie w rurach za pomocą zaworu ciśnieniowego. Udaj się w do serca kompleksu i przekręć zawór (2) wciskając klawisz E. Po chwili odezwie się Sharky i zaprosi cię do głównego budynku kompleksu (3). Skieruj się tam i na miejscu porozmawiaj z mężczyzną. Następnie podejdź do stołu i napij się z stojącego na nim kubka, wciskając klawisz E.

Po krótkim przerywniku okaże się, że nastała noc. Wyjdź z budynku i skieruj się do wieży Sharky'ego, która znajduje się w centrum kompleksu. Wejdź schodami na piętro, skieruj się na stronę zachodnią i obsadź karabin stacjonarny (4), aby rozpocząć obronę zachodniej rury. Atak rozpocznie się w momencie wystrzelenia rac przez bandytów, zobaczysz także komunikat o trwającym natarciu.

Nie pozwól, aby przeciwnicy dostali się na teren kompleksu biegnąc po mostkach z rurami (5). Zwróć uwagę na bandytów wyższej rangi i zmotoryzowane grupy. Przeciwnicy będą przybywać falami na całej szerokości. Część z nich będzie atakować zza licznych osłon, czyli wraków samochodów i skał. Ułatw sobie obronę, strzelając w beczki, które zrzuca Sharky z wieży.

Kiedy wyeliminujesz wszystkich przeciwników, udaj się na wschodnią flankę i obsadź karabin stacjonarny. Natarcie od tej strony będzie większym wyzwaniem, gdyż orientację w terenie utrudni ci mgła nad wodą. Poczekaj, aż bandyci wystrzelą racę i przygotuj się do obrony.

Przeciwnicy będą nacierać głównie z dwóch miejsc (6). Uważaj na zmotoryzowane oddziały, które od razu skierują się do rur. Zwróć także uwagę na snajperów (rozpoznasz ich po czerwonym promieniu lasera) oraz na bandytów uzbrojonych w lekkie karabiny maszynowe, którzy mogą mocno nadszarpnąć twoje zdrowie.

W pewnym momencie bandyci rozpoczną atak z obu stron, a wśród kolejnych posiłków zobaczysz przeciwników wyższych rangą. Korzystaj z apteczek oraz zmieniaj stronę z zachodniej na wschodnią i odwrotnie. Dopóki to możliwe, staraj się eliminować wrogów przy pomocy karabinu stacjonarnego.

Może się jednak okazać, że bandyci przełamią linię obrony i wedrą się na teren kompleksu (7). Jeżeli tak się stanie, przeciwnicy mogą zaatakować twoją postać od tyłu i ją powalić. Odrywaj się co jakiś czas od karabinu stacjonarnego i sprawdzaj, czy okolice wieży są bezpieczne.

Misja dobiegnie końca, gdy wyeliminujesz ostatnią falę wrogów i wysłuchasz Sharky'ego. Wróć następnie do Prosperity i odnajdź go, aby rozpocząć misję uwolnienia Giny, kolejnej spluwy do wynajęcia.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Far Cry New Dawn - misja specjalisty (Nick Rye): Lot Ikara

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły