Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - misja specjalisty (Selene): Głębokie wody

Pomóż Selene odzyskać zestaw polowy.

Kolejną misję związaną ze specjalistami rozpoczniesz w Grobie inkwizytora (punkt A na mapie poniżej). To lokacja położona na północ od Prosperity (punkt B na mapie poniżej). Przed tym zadaniem upewnij się, że masz wykupiony talent Większa pojemność płuc, który umożliwi ci dłuższe nurkowanie pod wodą i dłuższe bieganie. Przygotuj się także do starć ze zwierzętami takimi jak rosomak czy krokodyl.

Po dotarciu na miejsce porozmawiaj z Selene. Złota ikona nad jej głową ułatwi znalezienie specjalistki. Okaże się, że pomoże w Prosperity, jeśli odzyskasz jej zestaw polowy. Własność Selene znajduje się na zrujnowanej platformie (1), stanowiącej element wejścia do podziemnego silosu. Naprzeciwko platformy zauważysz leżący drewniany słup (2). Wejdź na niego i skocz z jego końca w kierunku platformy.

Nawet jeżeli dosięgniesz platformy, konstrukcja ugnie się pod twoim ciężarem i spadniesz do wody. Wypłyń na powierzchnię i rozejrzyj się - w kierunku południowym zobaczysz wejście (3) na jeden z poziomów silosu. Podpłyń do progu i wespnij się, żeby wejść do środka. Podążaj korytarzem do końca i przejdź przez drzwi. Następnie skręć w prawo i podążaj dalej kolejnym korytarzem.

Finalnie wejdziesz do pomieszczenia sterującego. Aby dostać się w wyższe partie silosu, musisz podnieść poziom wody. Na końcu pokoju zobaczysz dwa zawory wodne (4). Zakręć je i rzuć się do ucieczki z powrotem na korytarz. Musisz wrócić do owalnej struktury wypełnionej wodą. W pewnym momencie woda cię poderwie - płyń szybciej wciskając klawisz Shift.

Po powrocie do punktu wyjścia poczekaj, aż woda podniesie się na tyle, że twoja postać da radę wspiąć się na kolejny poziom (5). To piętro jest opanowane przez zwierzęta, więc przygotuj się na kilka starć. Po wejściu do środka kieruj się na zachód i wyjdź na korytarz, a następnie skręć w prawo w kierunku północnym.

Na twojej drodze staną trzy dzikie psy. Wyeliminuj zwierzęta i kieruj się dalej korytarzem, który odbija w lewo. Następnie wejdź do dobrze oświetlonego pomieszczenia technicznego. Po jego lewej stronie zobaczysz korytarz ze schodami (6) prowadzącymi w dół do zalanego poziomu.

Przeprawa na drugą stronę zajmie nieco czasu, dlatego twojej postaci może nie wystarczyć powietrza pod wodą. Zejdź schodami i zanurz się pod wodą. Następnie przepłyń przez otwór drzwiowy po prawej i płyń przed siebie. Kawałek dalej korytarz zaczyna skręcać w lewo. Po delikatnym zakręcie zobaczysz na wprost szyb (7) z drabiną. Płyń w tym kierunku jak najszybciej.

Po lewej strony szybu znajduje się drabina - płyń w górę, żeby wynurzyć się i wejść po niej na piętro. Idź przed siebie, aż dotrzesz do pomieszczenia z rurą wodną. Odkręć zawór (8) i uderz/strzel w manometr (9). Dzięki temu otworzysz drzwi po lewej stronie. Wejdź przez nie do kolejnego pomieszczenia.

Ponownie musisz podnieść poziom wody w silosie i uciec przed podnoszącą się wodą w kierunku północnym. Aby tego dokonać, otwórz trzy zawory doprowadzające wodę, a zakręć dwa, które ją wyprowadzają. Zakręcony zawór poznasz po tym, że w jego okolicy wypływa pod ciśnieniem woda przez nieszczelności.

W pomieszczeniu jest łącznie pięć zaworów. Zawory oznaczone literą C należy odkręcić, a literą D zakręcić. Żeby ułatwić sobie drogę ucieczki (10), działanie przeprowadź z miejsca, skąd twoja postać weszła do pomieszczenia. Najpierw odkręć odpowiednie zawory, a następnie zakręć dwa pozostałe i rzuć się do ucieczki w kierunku korytarza.

Na korytarzu okaże się, że masz przed sobą blokadę (11). Poczekaj, aż woda podniesie się na tyle, żeby twoja postać mogła nad nią przepłynąć. Następnie płyń korytarzem, który zacznie skręcać w prawo. W pewnym momencie musisz zanurkować, aby przepłynąć przez otwór drzwiowy i skręcić w lewo. Trzymaj się jak najbliżej sufitu kolejnych pomieszczeń, żeby nie zabrakło ci powietrza. Płyń przed siebie, aż dotrzesz do wpół zalanego kolejnego korytarza.

Wespnij się na konstrukcję z palety i beczek. Po twojej lewej stronie zobaczysz rurę z manometrem (12) - strzel w niego, żeby wyważyć drzwi po prawej. Wskocz do wody z powrotem i przepłyń przez odblokowany trakt, który doprowadzi cię z powrotem do owalnego szybu silosu.

Na ścianie zobaczysz drabinę prowadzącą na kolejny poziom - wejdź po niej, jak tylko poziom wody ci na to pozwoli. Na tym piętrze grasują węże, rosomak i krokodyl. Dodatkowo trasa, którą dotrzesz do zaworu wodnego, jest także twoją drogą powrotną. Po prawej stronie od wejścia znajdziesz przejście do klatki schodowej. Wejdź na górę i zastrzel węża, którego zauważysz po prawej stronie. Skieruj się do kolejnego przejścia (13).

Korytarz poprowadzi cię do pomieszczenia z rosomakiem, pozbądź się go. Po prawej stronie zobaczysz oświetlone czerwonym światłem schody w dół. Zejdź po nich i kieruj się w prawo do kolejnych schodów, przy okazji pozbywając się dwóch węży. Teraz ostrożnie zejdź na dół i wskocz na półkę (14) widoczną po prawej stronie. Stąd łatwo wyeliminujesz krokodyla, który opanował zatopione pomieszczenie.

Po zabiciu gada płyń w lewo, aż dotrzesz do pomieszczenia z zaworem (15). Podobnie jak wcześniej, po jego przekręceniu musisz uciekać przed podnoszącą się wodą. Podpłyń do zaworu, stań na mieliźnie, przekręć go i natychmiast wracaj z powrotem na górny poziom tą samą drogą, żeby dotrzeć do owalnego szybu z wodą.

Kiedy dotrzesz do szybu, poczekaj aż poziom wody się podniesie, aby twoja postać dosięgła zestawu Selene. Podpłyń do worka i wciśnij klawisz E, żeby go odzyskać. Za twoimi plecami znajduje się drabina prowadząca na powierzchnię. Wejdź po niej i porozmawiaj na górze z Selene, żeby zakończyć misję.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Far Cry New Dawn - misja specjalisty (Grace): Nudziarz

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły