Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - jak zdobyć wędkę i łowić ryby

Wędkarstwo i skuteczny połów ryb.

Wędkowanie w Far Cry New Dawn to dobre źródło łupów do wymiany na materiały rzemieślnicze, dlatego warto zaopatrzyć się jak najszybciej w wędkę. Wystarczy wykupić talent Wędka - narzędzie pracy trafi do ostatniego slotu w kole broni. Wędkę możesz wybrać także przez wciśnięcie klawisza 8.

Po zdobyciu wędki następnym krokiem jest wybranie się nad rzekę lub zbiornik wodny. Jeżeli masz odblokowane Mapy wywiadowcze, za etanol kupisz mapy z obszarem występowania danego gatunku ryby. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca, przyjrzyj się tafli wody. Zarzuć wędkę wciskając LPM tam, gdzie widzisz wyskakującą rybę znad lustra zbiornika lub rzeki.

Następnie musisz zanęcić rybę, jeżeli nie zainteresowała się przynętą. Wystarczy, że zwiniesz przez chwilę żyłkę wciskając PPM. Jeżeli zauważysz ruch ryby pod wodą, który kieruje się w stronę wędki (1), spodziewaj się złapania zwierzęcia.

Jeżeli ryba połknęła haczyk, czas na siłowanie się z przyszłą zdobyczą. Zwijaj żyłkę za pomocą PPM i ruszaj myszką do przodu/tyłu/na boki, żeby zmęczyć rybę. Kierunek ruchu wędki ma być odmienny od tego, który nadaje ryba - jeżeli zdobycz płynie w lewo, kieruj wędką w prawo. Zwróć uwagę na kolor żyłki (2) - jeżeli zmienia kolor z zielonego/żółtego na czerwony, zaraz pęknie i ryba ucieknie. Na chwilę zaprzestań zwijanie, żeby żyłka znów przybrała zielony kolor.

Zwijaj coraz bardziej żyłkę, aby ryba zbliżyła się do brzegu i finalnie trafiła do twojego ekwipunku. Aby dokonać wymiany łupu, udaj się do najbliższego stołu warsztatowego lub zgłoś się do wędrownego Handlarza.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

Zobacz też: Far Cry New Dawn - mapa: ryby

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły