Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry 5 - własność kultu: Góry Whitetail (mapa)

Wszystkie miejsca własności kultu - wabików na wilki - w Górach Whitetail.

W każdym z trzech głównych regionów gry znajdziesz specjalne, strategiczne obiekty należące do kultystów. W przypadku Gór Whitetail są to wabiki na wilki. To dość wysokie i widoczne ze sporej odległości wieżyczki generujące odgłosy dzikich zwierząt, mające na celu zwabienie wilków. Takiej własności kultu w przypadku drugiego regionu znajdziemy dziesięć.

Co robić z własnością kultu? Oczywiście niszczyć. Zniszczenie każdego z nich sprawi, że otrzymasz punkty oporu, potrzebne do odblokowania nie tylko ważnych misji wątku fabularnego, ale i do stworzenia ruchu oporu w danym regionie, co sprawi jego wyzwolenie. Nie musisz robić tego za jednym razem - niszczenia własności kultu możesz dokonywać doraźnie, po prostu gdy je zauważysz podczas rozgrywki.

Jak zniszczyć wabiki na wilki, czyli własność kultu w regionie Góry Whitetail? Najłatwiejszą metodą jest użycie dowolnych ładunków wybuchowych, które powinieneś rzucić pod podstawę budowli. Skoncentrować musisz się jednak na czerwonym agregacie widocznym na poniższym obrazku z prawej strony. Oddaj kilka strzałów z dowolnej broni w zbiornik z paliwem. Nie zapominaj o zachowaniu bezpiecznej odległości, aby nie zranił cię wybuch.

Na powyższym obrazku możesz zobaczyć jak wygląda wabik na wilki. Da się go zauważyć nawet z bardzo dużej odległości, o ile nie utrudnia tego ukształtowanie terenu. Pamiętaj, że przy większości miejsc z własnością kultu mogą przebywać uzbrojeni wrogowie, a w tym przypadku również zwabione wilki, zwłaszcza w nocy. Nie ma konieczności zabijania ich w pierwszej kolejności, jednakże warto to zrobić, jeżeli nie jesteśmy pewni czy uda się nam od razu zniszczyć wabik na wilki.

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, nie musisz od razu niszczyć wszystkich obiektów. Wiele z zadań głównych i misji dodatkowych często prowadzi takimi ścieżkami, że na pewno zauważysz większość ze strategicznych miejsc. Czasami jednak, gdy potrzebujemy szybko zdobyć więcej punktów oporu, możemy poświęcić tej aktywności więcej uwagi.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Pomocna może okazać się wtedy nasza mapa, którą prezentujemy powyżej. Znajdziesz na niej - oznaczonych żółtymi kropkami - lokalizację dziesięciu własności kultu w Górach Whitetail. Zniszcz wszystkie, aby zyskać dodatkowe nagrody, zrealizować poboczne zadanie, a także wzmocnić ruch oporu w regionie.Kolejność niszczenia własności kultu nie ma najmniejszego znaczenia. Niszczyć wabiki na wilki możesz w dowolny sposób i w jakimkolwiek najwygodniejszym ci momencie. Eksplorację regionu, którym włada Jacob Seed, zaczniesz w dowolnym miejscu, a same wabiki na wilki, czyli własność kultu, rozrzucone są po rejonie w regularnych od siebie odstępach.

O autorze
Komentarze