Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry 5 - własność kultu: Dolina Holland (mapa)

Wszystkie miejsca własności kultu - silosów - w Dolinie Holland.

W każdym z trzech głównych regionów gry znajdziesz specjalne, strategiczne obiekty należące do kultystów. W przypadku Doliny Holland będą to silosy. To bardzo wysokie i widoczne z dużej odległości zbiorniki pomalowane na czerwony kolor. Takiej własności kultu w przypadku pierwszego regionu znajdziemy czternaście.

Co robić z własnością kultu? Oczywiście niszczyć. Zniszczenie każdego z nich sprawi, że otrzymasz punkty oporu, potrzebne do odblokowania nie tylko ważnych misji wątku fabularnego, ale i do stworzenia ruchu oporu w danym regionie. Nie musisz robić tego za jednym razem - niszczenia własności kultu możesz dokonywać doraźnie, po prostu gdy je zauważysz podczas rozgrywki.

Jak zniszczyć silosy, czyli własność kultu w regionie Dolina Holland? Najłatwiejszą metodą jest użycie dowolnych ładunków wybuchowych, które powinieneś rzucić pod podstawę budowli. Możesz także użyć serii z ciężkiego karabinu maszynowego, choć zatwardziali mogą zrobić to nawet pistoletem - zajmie to jednak sporo czasu i spowoduje zużycie dużej ilości amunicji.

Na powyższym obrazku możesz zobaczyć jak wygląda silos. Da się go zauważyć nawet z bardzo dużej odległości, o ile nie utrudnia tego ukształtowanie terenu. Pamiętaj, że przy większości miejsc z własnością kultu mogą przebywać uzbrojeni wrogowie. Nie ma konieczności zabijania ich w pierwszej kolejności, jednakże warto to zrobić, jeżeli nie jesteśmy pewni czy uda się nam od razu zniszczyć silos.

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, nie musisz od razu niszczyć wszystkich obiektów. Wiele z zadań głównych i misji dodatkowych często prowadzi takimi ścieżkami, że na pewno zauważysz większość ze strategicznych miejsc. Czasami jednak, gdy potrzebujemy szybko zdobyć więcej punktów oporu, możemy poświęcić tej aktywności więcej uwagi.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Pomocna może okazać się wtedy nasza mapa, którą prezentujemy powyżej. Znajdziesz na niej - oznaczonych żółtymi kropkami - lokalizację czternastu własności kultu w Dolinie Holland. Zniszcz wszystkie, aby zyskać dodatkowe nagrody, zrealizować poboczne zadanie, a także wzmocnić ruch oporu w regionie.Kolejność niszczenia własności kultu nie ma najmniejszego znaczenia. Niszczyć silosy możesz w dowolny sposób i w jakimkolwiek najwygodniejszym ci momencie. Eksplorację regionu, którym włada John Seed, zaczniesz jednak na północy, gdzie już w bliskim sąsiedztwie Dyniowej farmy Rae-Rae znajdziesz pierwsze dwie własności kultu. Życzymy miłej rozwałki!

O autorze
Komentarze