Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry 5 - posterunki kultu: Rzeka Henbane (mapa)

Wszystkie posterunki do wyzwolenia w Rzeka Henbane.

Aktywności poboczne związane z wyzwalaniem posterunków na pewno nie będą zaskoczeniem dla tych graczy, którzy znają poprzednie części serii Far Cry. Przejmowanie posterunków występuje także w najnowszej odsłonie, jednak nie jest tak inwazyjne w rozgrywkę, jak do tej pory. Neutralizacja posterunków jest więc w dużej mierze opcjonalna, chociaż nie zawsze. Warto zajmować się posterunkami z wielu powodów.

Niektóre posterunki kultu należy wyzwolić, jeśli chcemy odblokować kolejne misje głównego wątku fabularnego. Dopiero po zrealizowaniu wspomnianej czynności będziemy mogli porozmawiać z nową postacią w grze, która zleci nam zadania. Pozostałe posterunki mogą być jednak opcjonalne, chociaż warto się nimi zająć.

Zwiększamy dzięki temu nie tylko punkty ruchu oporu dla danego regionu, ale zyskujemy również dostęp do kolejnego punktu szybkiej podróży i bazy, z której pozyskiwać możemy w szybki sposób pojazdy, wymieniać uzbrojenie czy korzystać z maszyn latających. To jednak nie wszystkie profity związane z przejmowaniem posterunków.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Powyżej przedstawiamy mapę z lokalizacją ośmiu posterunków kultu w regionie Rzeka Henbane. Niektóre z nich są opcjonalne, inne będziesz musiał przejąć, aby zyskać postęp w fabule. Kolejność ich wyzwalania nie ma najmniejszego znaczenia, dlatego można zajmować się tą aktywnością przy okazji, gdy jesteśmy zajęci czymkolwiek innym.

Przejmując posterunki kultu warto starać się o niezauważenie przez przeciwników. Jeśli zabijesz wszystkich rywali bez wywoływania alarmu - bardzo polecamy ten wariant - na samym końcu otrzymasz dodatkową ilość wirtualnej gotówki. Pamiętaj jednak, że wraz z odkryciem zwłok przez nieprzyjaciół, ci zechcą użyć alarmu. Aby temu zapobiec, spróbuj przekraść się do wszystkich masztów z alarmami - są bardzo dobrze widoczne i rozpoznasz je po kolorowych światłach.

Dezaktywacja alarmu trwa jednak kilka sekund, podczas których musisz uważać, aby nie zostać zauważonym. Nie jest to więc proste, ale na pewno da się to wykonać po kilku ćwiczeniach. Nie wyzwolić alarmu możesz także wtedy, gdy po prostu nie zostaniesz zauważony, a więc strzelając ze snajperki z bezpiecznej odległości. Taki wariant zajmie jednak dużo więcej czasu.

W przypadku, gdy nie uda ci się przejąć posterunku pozostając niezauważonym, przeciwnik wezwie posiłki. W regionie Rzeka Henbane oznacza to, że po kilku chwilach na terenie posterunku pojawią się nowe grupy przeciwników, często ciężkozbrojnych lub w uzbrojonych w karabiny pojazdach. Z racji na wyższy poziom trudności tego regionu zdarzyć się może, że wsparciem też będzie uzbrojony helikopter, który powinieneś wówczas zlikwidować w pierwszej kolejności.Wówczas wszelkie próby pozostania niezauważonym nie mają już najmniejszego sensu. Liczy się wtedy przetrwanie i stawianie oporu wszystkim nieprzyjaciołom. Pomóc mogą ci w tym kły i spluwy do wynajęcia lub wykorzystanie pojazdów i maszyn latających, zwłaszcza uzbrojonych śmigłowców i samolotów. Przejęcie posterunku kultystów następuje wraz z zabiciem ostatniego wroga na danym terenie.

O autorze
Komentarze