Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry 5 - posterunki kultu: Dolina Holland (mapa)

Wszystkie posterunki do wyzwolenia w Dolinie Holland.

Aktywności poboczne związane z wyzwalaniem posterunku na pewno nie będą zaskoczeniem dla tych graczy, którzy znają serię produkcji Ubisoftu. Przejmowanie posterunków występuje także w Far Cry 5, jednak nie jest tak inwazyjne w rozgrywkę, jak do tej pory. Neutralizacja posterunków jest więc w dużej mierze opcjonalna, chociaż nie zawsze.

Niektóre posterunki kultu należy wyzwolić, jeśli chcemy odblokować kolejne misje głównego wątku fabularnego. Dopiero po wykonaniu takiej czynności będziemy mogli porozmawiać z nową postacią w grze, która zleci nam zadania. Pozostałe posterunki mogą być jednak opcjonalne, chociaż warto się nimi zająć.

Zwiększamy dzięki temu nie tylko punkty ruchu oporu dla danego regionu, ale zyskujemy również dostęp do kolejnego punktu szybkiej podróży i bazy, z której pozyskiwać możemy w szybki sposób pojazdy, wymieniać uzbrojenie czy korzystać z maszyn latających. To jednak nie wszystkie profity związane z przejmowaniem posterunków.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Powyżej przedstawiamy mapę z lokalizacją wszystkich posterunków kultu w regionie Dolina Holland. Niektóre z nich będziesz musiał przejąć, aby zyskać postęp w fabule, inne są opcjonalne. Kolejność ich wyzwalania nie ma najmniejszego znaczenia.

Przejmując posterunki kultu warto starać się o niezauważenie przez przeciwników. Jeśli zabijesz wszystkich rywali bez wywoływania alarmu, na samym końcu otrzymasz dodatkową ilość wirtualnej gotówki. Pamiętaj jednak, że wraz z odkryciem zwłok przez nieprzyjaciół, ci zechcą użyć alarmu. Aby temu zapobiec, spróbuj przekraść się do wszystkich masztów z alarmami - są bardzo dobrze widoczne i rozpoznasz je po kolorowych światłach. Dezaktywacja alarmu trwa jednak kilka sekund, podczas których musisz uważać, aby nie zostać zauważonym.

W przypadku, gdy nie uda ci się przejąć posterunku pozostając niezauważonym, przeciwnik wezwie posiłki. W regionie Doliny Holland oznacza to, że po kilku chwilach na terenie posterunku pojawią się nowe grupy przeciwników, często ciężkozbrojnych lub w uzbrojonych w karabiny pojazdach.Wówczas wszelkie próby pozostania niezauważonym nie mają już najmniejszego sensu. Liczy się wtedy przetrwanie i stawianie oporu wszystkim nieprzyjaciołom. Pomóc mogą ci w tym kły i spluwy do wynajęcia lub wykorzystanie pojazdów i maszyn latających, zwłaszcza uzbrojonych śmigłowców i samolotów. Przejęcie posterunku kultystów następuje wraz z zabiciem ostatniego wroga na danym terenie.

O autorze
Komentarze