Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fanowska strona Left 4 Dead ofiarą "wandalizmu", nowa postać viralem w sieci

Fioletowy Francis niedługo kanoniczny?

  • Encyklopedię L4D uzupełniono o nową postać
  • Purple Francis to żart, ale spodobał się internautom

Left 4 Dead pozwala wcielić się w jednego z czterech bohaterów, ale w ubiegły piątek na tworzonej przez fanów Left 4 Dead encyklopedii Wiki pojawiła się nieistniejąca w serii piąta postać - Purple Francis. Wymyślony przez „internetowych wandali” protagonista został już usunięty, ale zrodził falę reakcji w sieci.

Zaczęło się od poniższego tweeta. Przeglądając encyklopedię L4D, użytkownik natknął się na wpis poświęcony „Fioletowemu Francisowi”. To po prostu fioletowa wersja „normalnego” Francisa, dostępnego w grze Valve.

To, co wyróżnia ten akt „wandalizmu” od innych tego typu działań, to praca, jaką autorzy włożyli w uzupełnienie Wiki informacjami o nieistniejącym bohaterze. Mogliśmy przykładowo poznać jego historię, charakter, czy dowiedzieć się, że Valve musiało usunąć bohatera z premierowej wersji gry ze względu na krytykę fanów.

Twórcy strony zadbali nawet o staranne linkowanie do pozostałych artykułów z Wiki, a nawet odniesienia do kolorowego Francisa na innych stronach encyklopedii, aby dzieło sprawiało wrażenie realnego.

Kiedy wspomniany wcześniej tweet zyskał na popularności (aktualnie ma prawie 28 tys. „polubień”), moderatorzy Wiki Left 4 Dead usunęli stronę postaci oraz wzmianki w innych artykułach. Społeczność wyraźnie podchwyciła jednak pomysł, co zrodziło falę pozytywnych reakcji.

Purple Francis doczekał się fanartów, oficjalnego serwera na Discordzie czy moda w Warsztacie Steam, który „przywraca bohatera do gry”.

Nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera skontaktowali się z autorami nietypowej strony Wiki, Lucy i Evanem. Para jest zaskoczona odbiorem bohatera przez fanów. „Internetowi wandale” twierdzą, że genezą Fioletowego Francisa są żarty między znajomymi, które przerodziły się w twórczość w encyklopedii.

Co ciekawe, Lucy nie ma nawet w bibliotece Left 4 Dead, ale twierdzi, że po sukcesie nowej postaci kupi i zainstaluje grę.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Left 4 Dead

Xbox 360, PC

Left 4 Dead 2

Xbox 360, PC, Mac

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze