Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani uważają, że Chińczycy tworzą projekt z serii Metal Gear Solid

Kolejne wskazówki.

Rekrutacyjny materiał wideo od firmy Virtuos ponownie wywołał spekulacje na temat tego, że chińskie studio może zajmować się nowym projektem z serii Metal Gear Solid.

Film opublikowano już w ubiegłym tygodniu, lecz na popularności zyskał dopiero w weekend. Skupiono się na oddziale w Montrealu oraz na pracującym w Kanadzie zespole grafików. Co kluczowe, jedno z ujęć pokazuje książkę na biurku dewelopera.

Nie byłoby w tym nic szczególnie interesującego, gdyby nie tytuł: „The Art of Metal Gear Solid”, czyli album z grafikami i ilustracjami z popularnego cyklu Hideo Kojimy.

Taka publikacja u twórcy gier także nie wzbudziłaby specjalnych emocji, gdyby nie ubiegłoroczne - nieoficjalne - doniesienia na temat tego, że Virtuos pracuje nad nową wersją Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Jak informował wtedy brytyjski Eurogamer oraz serwis VGC, Konami planuje również remastery wcześniejszych odsłon Metal Gear Solid, a także wskrzeszenie serii Silent Hill oraz Castlevania. Nowe projekty w cyklu słynnych horrorów niedawno potwierdzono, więc lista się zmniejsza.

Tajemnicą pozostaje, czy książkę po prostu przeoczono, czy też ma posłużyć za drobną wskazówkę - i zachętę w rekrutacji, co jest przecież celem materiału. Jedyna inna gra, jaką widać w filmie, to plakat z Watch Dogs Legion, dla którego Virtuos przygotowało grafiki koncepcyjne.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze